Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen különbségre számíthatok...

Milyen különbségre számíthatok a főzés tekintetében, ha a gázról áttérek félig kerámia, félig indukciók főzőlapra?

Figyelt kérdés

Két kerámia és két indukciós állása van az új főzőlapomnak. Eddig csak gáztűzhelyen főztem. Azt hallottam, hogy meg kell tanulni főzni a főzőlapon. Ez mit jelent? Azon kívül, hogy gyorsabban felforr a víz. :) A napokban kezdtem el használni, és még nem éreztem rá.

Pl.: a kerámia lapon wokban akartam főzni, de hiába volt a legmagasabb fokozaton, nem akart olyan felforrós tüneteket produkálni, mint amit megszoktam. Én rontottam el valamit? Számíthatok még ilyen "furcsa" tapasztalatokra?

Köszönöm a segítséget!



2012. okt. 16. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kerámiára váltottál,akkor az edényeket is olyanra kell cserélned,amelyeknek teljesen egyenes az alja,és hő hatására sem változik meg az alakja.Így egyenletesebben és gyorsabban tudsz majd bennük főzni.Lehet,hogy a Wok-nak befelé domborodik az alja,ezért nem sikerült teljesen átforrósítani.
2012. okt. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nem jutott eszembe, meg fogom nézni!
2012. okt. 16. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból tudom, hogy A WOKBAN soha nem fogsz olyan eredményt elérni, mint a gáztűzhelyen! Azt körbe kell "nyaldosni" a lángnak, hogy olyan más legyen, mint a megszokott edényben való főzés. Nem is szólva arról hogy a gömbölyödés miatt nem is fekszik az egyéb tűzhelyre.
2012. okt. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ennek a hírnek nem örülök, de legalább tudom, hogy mi a baj. :(
2012. okt. 17. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!