Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen porcukor darálót...

Milyen porcukor darálót érdemes venni, ami nem fog leégni az első héten?

Figyelt kérdés
2013. febr. 8. 11:15
1 2
 1/15 fúróferkó ***** válasza:
Egyszerű,békebeli kávédarálóval ,időnként oldalra fordítva ,(hogy ne terhelődjön a motor)lehet darálni.Nem kell telerakni, mert daráláskor térfogat növekedés lesz.
2013. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ilyesmi jó?: [link]
2013. febr. 8. 14:09
 3/15 fúróferkó ***** válasza:

Ez is jó ,de még az egyszerűbb ,mint mondtam az "békebeli"is.Ezekkel a biztonsági kapcsolósokkal az gond,hogy elég hamar tönkremegy ,az általában műanyagalkatrész,ami a biztonsági kapcsolót működtetti.De mivel így megbonyolították egyből 2-3 ezerrel többet kérnek érte,pedig csak alkoholista háziasszonyok miatt csinálták,nehogy ledarálják az újjukat.

Persze ,ha ilyent akarsz venni ,akkor ezt veszed.

2013. febr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Természetesen megfelelne az, amit mondasz, de nem tudom, hol lehetne olyat venni, esetleg bolhapiac??
2013. febr. 8. 14:20
 5/15 fúróferkó ***** válasza:

Igen,a régi háztartásokban ott van ez a "fatengelyes" egyszerű kávédaráló.Ócskapiacokon lehet látni ilyent ,de csak úgy szabad érte pénzt adni,ha ki van próbálva.(Éles magas hangon kell működnie akár 1 percen át is.)

Mint mondtam ,minden háztartási géppel ezt csinálták a fejlesztők.Természetesen jó ha bevezetik az új technikai fejlesztéseket ,de sokszor ezek öncélúak,parasztvakítások,jól megdrágítják a cuccot,nem javíthatók,vegyél újat stb.Egy háztartási darálónál nem sok minden indokolja a fordulatszám szabályzást,viszont jól hangzik,jó drága és hiba esetén biztosan kuka lesz.

A múlt héten került hozzám javításra egy ilyen nagyon elektronikus,nagyon biztonsági kapcsolós daráló.Már szétszedése a műanyag bepattanó,nem látható körmök miatt nagy feladat.A biztonsági kapcsolója egy miniatűr (2.5 mm !) nagyon komoly helyekre tervezett mikrokapcsoló,de a működtetője ,amit a háziasszony kézi ereje a fedél segítségével mozgat már csak egy kis műanyag bisz-basz ,amit egy forró pákával oda melegíttek egy kinai pincében.

Az egész gép 12-15 e Ft a boltban.Szóval ha veszel ,nagyon meg kell vizsgálni azt a pontot ,ahol az úgynevezett biztonsági kapcsoló kapja mechanikai izgatást.

Csak a legegyszerűbbet kell megvenni akkor ha látszik a mechanika megbízhatósága.

2013. febr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4000.- ft-ért több, mint 10 kg porcukrot tudsz venni.
2013. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 fúróferkó ***** válasza:
Igaza van a #6-nak,de a probléma akkor van,amikor éppen kifogy a 10.kg 10 grammja és jó lenne ,ha kéznél lenne egy saját daráló.Sokkal olcsóbb lenne a szomszéd tévéjén nézni a brazil sorozatokat is ,de inkább veszünk egy saját TV-t.
2013. febr. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Nekem ilyenem van:


Reklám helye: [link]


és ez még sose okozott gondot. Azt vedd figyelembe, hogy nem lehet folyamatosan nyomni a gombot, mert akkor bármelyik leég.

De egyet értek, ha elfogyóban van, akkor vásárláskor én is hozok mindig fél kiló porcukrot, bár mi nagyon keveset használunk.

2013. febr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Miért darálnál porcukrot?
2013. febr. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi az általad belinkelthez hasonlóval daráljuk (bár nem pont ezzel a típussal). Már többfélét nyúztunk, sose volt még gond a motor leégésével. Hogy működteted? Mi kb. félig szoktuk kristálycukorral tölteni, és darálás közben néha megrázzuk kicsit. A tied hogy ég le? Beragad? Szabadon fut? Szóval én azt gyanítom, hogy nem a típussal, hanem a használattal volt inkább gond.
2013. febr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!