Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért keményednek meg a ruhák...

Miért keményednek meg a ruhák mosás után? Vízkő? Rossz mosópor?

Figyelt kérdés
A törülközőre jellemző leginkább, 10-15 mosás után már nagyon durva lesz az anyaga, szinte fáj vele megtörölközni.
2013. márc. 3. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Vízkő vagy túl magas hőfokon mosod. Én 50 fokon szoktam, ritka hogy kikeményedne.
2013. márc. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Öblítőt használsz? Nekem csak akkor szokott kemény lenni, ha véletlenül elfelejtek öblítőt rakni a gépbe.
2013. márc. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Esetleg sok mosószer, vagy kevés öblítő (vagy időelőtt befolyik a mosótérbe). Én már inkább folyékony mosószert használok, kevesebb elég és nincs annyi lerakódás.
2013. márc. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A törölközőkhöz ne öblítőt, hanem ecetet tegyél. Az öblítő bevonatot képez a szálakon, amiatt keményedik meg. Néhány ecetes öblítés után tapasztalni fogod, hogy puhábbak, sokkal nedvszívóbbak lesznek. Attól ne félj, hogy ecetszagúak lesznek, inkább olyan illatuk lesz, mintha szabadban száradtak volna.
2013. márc. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. márc. 3. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!