Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan szedjem ki a ruhákat a...

Hogyan szedjem ki a ruhákat a hajdu energomat mosógépemből, ha mosás előtt elfelejtettem fölrakni rá a fedelet?

Figyelt kérdés
A dob jobbra balra mozdul egy minimálisat, a ruhák állják az útját, ezért nem tud forogni. Eddig idegemben kiszereltem a mosószer adagolót és a dob belsejében lévő egyik ruha választó panelt csavaroztam le. Szerelő nélkül szeretném megoldani a dolgot vagy ez lehetetlen, hogy sikerüljön? A válaszokat előre is köszönöm!

2013. ápr. 20. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg lehet oldani, de amit csináltál, nem visz előrébb. Szét kell kapni a gépet. Először a hátlapot le kell szedni. Utána a palástot. Ezt az alján rögzítik csavarok. Így már lent van a burkolat. Hogy azért az üstig ne kelljen lebontani, a következőt kell tenned: Ki kell szedni a két csapágyházat, így sokkal nagyobb lesz a mozgástered, és talán ki fogod tudni szedni a ruhákat. A hajtásoldalit 6db sliccelt hengeresfejű csavar fogja az üsthöz, és még két csavar (ha jól emlékszem, 6-os) az öntöttvas súlyhoz. Ha ezeket kitekerted, akkor jön a 13-as csőkulcs, vagy krova. Ki kell venni a szíjtárcsa közepén lévő csavart. Ha ez is megvan, akkor már csak a mosószer maradványok, és dzsuva fogja. Ezt paraszti erővel kell kiszedni a helyéről. Ha ez is megvan, akkor jöhet a túloldali csapágyház. Ezt 6db hengeres sliccelt csavar fogja az üsthöz, kettő a súlyhoz. Utána ezt is ki lehet erőltetni a gépből. Ha ezzel megvagy, sokkal nagyobb mozgástere lesz a dobnak, és ki lehet szedni a ruhákat.


Ha már így szétkaptad a gépet, akkor cserélj csapágyat, és szimeringet is mindenképp. A két szimering kb 600Ft, a három csapágy meg ~15000 körül van. Én ennyiért vettem. Sima csapágy van benne, de te vegyél 2Z, vagy 2RS típusút, tovább fogja bírni. A hajtásoldali házba megy két csapágy, a másikba pedig egy. És nézd meg a fűtőszáltömítést is ~80Ft darabja, nem nagy dolog cserélni. 2500 ft-ból megvannak az alkatrészek.

2013. ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vagy próbálj meg egy hajlékony műanyaglapot a dob mentén körbeküldeni, hátha ki tudod vele forgatni.
2013. ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

10 évvel később...


Én most jártam így egy Energomattal. Az első komment elrettentett. Ismerem a gép felépítését, de atz a tortúrát nagyon nem akartam vállalni. Pár óra ötletelés után kibuggyant a megoldás.

A dob ide oda mozgatásával csomó víz kijön a ruhákból. Elindítottam egy 11C (szivattyúzás) programot. A maradék vizet kiengedtem a szűrőn keresztül. Aztán kell a paraszti erő. Fejtetőre fordítsani s gépet. Utána az oldalára fektetni, kinyitni a fedelét és el lehet forgatni a dobot. Meg lehet spórollni fél napnyi szerelést :)

2021. aug. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!