Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Takarékoskodik az asszony aki...

Takarékoskodik az asszony aki csak azt vasalja ki (egyszerre! ) amit felvesz ( felvesznek! )?

Figyelt kérdés
2009. okt. 7. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Tulajdonképpen igen, mivel sok olyan ruhanemű van (legalábbis nálunk), amit ha vasalva is teszek a szekrénybe, felvétel előtt muszáj kivasalni.

A másik, hogy felvétel előtt mindig csak egyet kell vasalni. Tehát időben szerintem valószínű pozitív a mérleg, de energiában szerintem nem, mivel minden alkalommal újra és újra fel kell fűteni a vasalót, ha sokat vasalsz egyszerre, akkor csak melegen tart, ami úgy tudom, kevesebb energiát igényel.

2009. okt. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Ez az asszony nem takarékos,hanem lusta.Nem szeret vasalni.Ha takarékos lenne,akkor egyszerre vasalna ki mindent.Ha minden ruhadarabhoz külön felmelegíti a vasalót,az szerinte takarékosság?Vagy az idejével takarékos?Vagy csak szimplán butuska szegény?
2009. okt. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
69%
Nem takarékoskodik, hanem okos. :) Ha gondosan vannak kiteregetve a ruhák nincs is szükség vasalásra... Minek? Én csak alkalmi ruhákat vasalok.
2009. okt. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem takarékos,És nem csak az alkalmi ruhákat kell kivasalni,hanem pl. a lepedőket,férfi ingeket,szoknyákat,blúzokat stb.Akármilyen gondosan is tereget valaki,a ruhák nem lesznek símák.A vasalás pedig le is símitja az anyagon levő bolyhokat,és kevésbbé koszolódnak.
2009. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Ha pusztán háziasszonyként kellene működnöm még talán hajlandó is volnék lepedőt és egyéb kevésbé fontos dolgot kivasalni. Talán. De inkább a családdal fogalkoznék helyette, meg még annyi minden más fontosabbal!


Viszont dolgozom keményen, és mire hazazuhanok, vessetek meg, de csak a legszükségesebb dolgokat vasalom ki:):)!


Úgyhogy tudom, hogy nem takarékoskodom, mégis a fentiek szerint járok el:) Ez van. (Ha nem tetszene itthon valakinek, szívesen átadom a lehetőséget és a vasalót.)

2009. okt. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
Akkor ezek szerint én pocsékolok, amiért éjszaka vasalok (mert olcsóbb amúgy az áram) és mindent egyszerre, sokszor este 8tól éjjel 1ig?
2009. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is csak azt szoktam kivasalni, amit épp felveszek. Nálunk mindenki a saját cuccait vasalja. Sokkal egyszerűbb és kényelmesebb, mint egyetlen embernek egyszerre órákat vasalni. Fontos a takarékosság, de azért nem az egyetlen szempont a világon, a pénz van értünk, nem mi vagyunk a pénzért.
2009. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Férjem szerint a lepedő vasalás felesleges!Egyszer belefekszünk már össze is gyűrődik! S senki sem lássa milyen
2009. okt. 7. 21:39
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

21:35-nek:

Hatalmas tévedésben vagy. Éjszaka nem olcsóbb az áram, hanem pontosan ugyanannyi, mint nappal. Az olcsóbban számolt éjszakai áram csak a külön ilyen órára bekötött eszközökre (pl. villanybojler) érvényes, de az akkor van áram alatt, amikor központilag bekapcsolják, nem te döntöd el, mikor dugod a konnektorba, mint a vasalót. Utóbbi nem működhet éjszakai árammal.

2009. okt. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Vegyetek flanell lepedőket, az puha, és tényleg nem muszáj vasalni.
2009. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!