Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Érdemes 10éves, Bkategóriás...

Érdemes 10éves, Bkategóriás kombi hűtőmet lecserélni egy energiatakarékosra?

Figyelt kérdés
Bár még árakat nem néztem, de A+ vagy A++-osra gondoltam. Megtérülne az ára mielőtt az új tönkremenne egyáltalán? Vagy mielőtt vissza jönne az a pénz, amivel kevesebbet fogyaszt az új, tönkre is menne? Annyira azt lehet hallani, hogy rövid életűekre készítik manapság a hűtőket. Másik oldala a dolognak, hogy lényegesen kevesebbet fogyasztana egyáltalán a réginél?

2013. júl. 14. 10:53
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Azt nem mondtam, hogy ugyanannyit fogyaszt, de kevesebbet, mint amennyit gondolnád. :) A másik, hogy árnyékos helyre kell tenni, hogy a nyári tűző nap ne érje, tisztán kell tartani a kondenzátorrácsot ha van hátul, és nem szabad a sütő mellé tenni. Attól legalább egy méter távolságra.
2014. aug. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Többet fogyaszt, ne hogy azt hidd, hogy megetetsz ezzel. Már egy 10 éves gép lecserélése után is kimered az ember szeme, ha meglátja a villanyszámlát, akkor is, ha az új másfélszer akkora. Kondenzátor rács... Jó ég, 1000 éves technika, kellene a francnak az a szar, hogy nem tehetem közel a falhoz, meg takarítgassam állandóan... Az első hűtő cserénél pont egy ilyen Lehel témát cseréltünk le 10 éve egy B kategóriás No frostra, ami kétszer nagyobb, mint a régi, és sokkal kevesebbet fogyaszt még az is. Ráadásul sokkal jobban pakolható, szebb, világosabb stb.



"De ha már említetted a kocsikat, minél akarsz gyorsabbat? 130 km/h-nál? és hol mennél vele?"


Mondjuk mikor külföldre megyek és nincs sebesség korlátozás az autópályán? Vagy itthon ahol nem mérnek? De elárulom a gyorsabb nem csak annyiban merül ki, hogy nagyobb a végsebessége, mert az akár lehet 250km/h is, ha fél óra alatt éri el. Nem hátrány, ha a lehet előzni is vele, és nem tart két percbe, míg telepakolt, négy személyt szállító autóval megelőzöl egy 80km/h-val haladó kamiont. Ha már így belekötsz.



Én elhiszem, hogy vannak begyepesedett emberek, mert hülyék, akik nem számolnak a dolgok után, így lehet megvezetni a szerencsétleneket is, az egyik honlappal rendelkező márkás használt mosógép kereskedő is ebből él, hogy megmagyarázza az embereknek, hogy az új nem jobb, az a jó, amelyik 25 éves és 150 liter vízzel mos... Nem baj, hogy az új elmegy 50 literrel is, de higgyük el a régi a jó... Hogyne.

2014. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nem zavar, hogy vadi új gépeken is van kondenzátorrács? Kicsit jobban nézz szét!
2014. szept. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Egyébként elmondom, hogy minden hűtőben van kondenzátorrács! Még abban is, amiken nem látszik hátul, ugyanis azokban belül van. Bocs!:)
2014. szept. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!