Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógép vásárlás előtt milyen...

Mosógép vásárlás előtt milyen jellemzőket néztek? Hol tájékozódtok?

Figyelt kérdés
Nem mindegy, mennyi energia- és vízfogyasztása van a mosógépnek. Ráadásul 60 fokos mosásra adják meg a vízfogyasztást és szerintem a többség a 40 fokot használja. Ez még nem elég, most nézegetem a mosógépeket és éves vízfogyasztás adatot találok. Kérdem én, mindenki ugyanannyiszor mos évente? Hogy fogadhatja el a fogyasztóvédelem, hogy nincs tájékoztatás (sok helyen felsorolva minden olyan, ami alap egy mosógépnél, de jól néz ki, hogy húsz dolgot tud pl. vízleengedés?! még jó, hogy le tudja engedni a vizet, ha valami gond van köszönjük a gyártónak!)?
2013. aug. 24. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor rákérdeztem az öregszaki szerelőmnél, hogy milyet vegyek, válasz: aminek a gyártója (márka-neve) ismerős előtted, akkor annak biztos, hogy van kiépített szervízhálózata, alkatrész-utánpótlása kishazánkban is.

(Szőke nőnek való válasz!!)

Másrészt tudj róla, minél több "kütyü" van rajta, annál több a meghibásodási lehetősége!!!!

Így választottam egy Wirpool (nem tudom hogyan kell írni = szőke nő) felültöltőst, amin van nemcsak 2,3 órahosszás 5 kg-os program is, hanem félórás, 3 kg-os is, nemcsak ágyneműk, fehérneműk, pamut, stb. stb. hanem van rajta külön függöny, ill. van rajta csak és kizárólag centri program is.

A kb. 12-15 program közül szoktam használni 2-3 félét, a többit tőlem ki is hagyhatták volna!

2013. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jaa!! És az "A" energia-osztályba tartozó (üzletben rá szokták írni), az az energia-takarékos készülék!
2013. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat. Már van A+++ energiaosztályú gép is, legalábbis azt írják rá. A kérdésem egyébként másra irányult.
2013. aug. 24. 11:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Megírtam:

1. megkérdeztem a hozzáértő szakembert

2. üzletekben megnéztem a kínálatot = ott helyben elkértem a magyar nyelvű kezelési útmutatót, kiírtam, megyjegyeztem belőlük, melyikben milyen program van, mennyi idő alatt futja le (villanyáram fogysztás) és hány liter vizet használ, hány fokon mossa ki az ágyneműt, stb.

Minden olyan jellemzőjét, árát, tipusát stb. nézz meg rajtuk, ami számodra fontos.

Nekem ez több-nekifutásos volt, ez nem megy úgy, hogy bemégy egy üzletbe, és fél óra múlva kijössz onnét a készülékkel együtt. Ha igen, akkor te még nálamnál is "szőkébb vagy"!


Ja! és természetesen az A energiaosztályt úgy értettem, hogy nem B és nem C, hanem A. Hogy ezen belül vannak még fokozatok, az attól még A, és nem más!!!! Ennyit azért még te is tudhatnál.

2013. aug. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked.
2013. aug. 24. 12:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagy különbség nincs közöttük, ne az évi pár 10 literes eltérésen görcsölj...

A tartóssága, a szervízigénye sokkal fontosabb! A legkisebb gond az AKG, Electrolux, Zanussi gépekkel van, több hónapos utánaolvasgatással. A saját Electrolux megy 6. éve hibátlanul...

2013. aug. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!