Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha a vásárlás másnapján...

Ha a vásárlás másnapján visszaviszem, mert nem tetszik, visszafizetik az Auchanban a háztartási kisgépek árát?

Figyelt kérdés
2013. júl. 13. 19:49
 1/10 anonim válasza:
igen. 3 napon belül.
2013. júl. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Gugu Gabor ***** válasza:
71%
azért mert "nem tetszik" szerintem nem
2013. júl. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy az interneten vásárolt dolgokra igaz. Szóval szerintem nem., illetve nem kötelesek.
2013. júl. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A 3 nap meghibásodásra vonatkozik mikor nem kell szervízbe vinni a bolt ceréli.Gondold el egy használt dolgot viszel vissza. Ki fogja megvenni?Ha százan vinnének vissza egy nap a bolt rosszul járna.
2013. júl. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, te adnál teljes árat egy olyan lészülékért, amit előtted más már kibontott, kipróbált, végigtapogatott, és úgy ahogy visszacsomagolt ?


Ha nem, akkor ezzel az eredeti kérdésre is válaszoltál.

2013. júl. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%

3 napon belül elállhatsz a vásárlástól, akár megbánás jogcímen is. 8 napon belül ha az interneten vásároltál.

Nyugodtan vidd vissza.

2013. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem állhatsz el. A három nap réges-rég volt, csak mindenki szeret rá emlékezni. Ma már nincs.

Csak a távollevők között kötött szerződésekről szóló 17/1999. (II. 5.) Kormányrendelet alapján lehet elállni netes vásárlás esetén az átvételtől számított 8 napig.


a fogyasztóvédelmi hatóság oldalán ez olvasható:


Mi az az elállási jog?



Az elállási jog azt jelenti, hogy az interneten megkötött szerződéstől jogszabályi felhatalmazás alapján egyoldalúan visszaléphetünk és a termék visszaküldése esetén követelhetjük a kereskedőtől az általunk kifizetett összeg visszatérítését. Az elállási jog kompenzálja azt, hogy a vásárlás előtt nem volt lehetőségünk a termék megvizsgálására, kipróbálására, illetve üzembe helyezésére.



Tehát nem lehet elállni, csak azért mert meggondoltad magad.



Előzőnek piros kéz ment.

2013. júl. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És mielőtt a 72 órát mantrázó pampogni kezdene, a pampogás nem érdekel: jogszabályt mutass a 72 óráról, a többi csak blabla...
2013. júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Na akkor én is válaszolok.

Én az Auchanban dolgozom, vevőszolgálaton. Nem 3 nap, meg 72 óra, meg stb, hanem 30(!) nap!!! Az Auchannak van egy ilyen privilégiuma, úgy hívják téves vásárlás, és 30 napig visszafizetjük a termék árát, ha az eladható állapotban van./ nem lehet beépített, telepített, stb./ De ha a csomagolás ép, akkor simán 30 napig visszafizetjük mindennek az árát.

2013. júl. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a teszkóban jártam úgy, hogy vettem energiatakarékos izzót, hazamentem, kipróbáltam. Nem tetszett a fénye és visszavittem, hogy vennék másikat, ráadásul drágábbat. Egyik nap az információs csaj azonnal segített, semmi gond nem volt, egy másik alkalommal egy másik csaj meg azonnal elküldött a francba. Így kivártam, míg megint "az" a csaj dolgozik, és ugyanúgy aranyosan segített.

Szabályok mi?

Mindenki úgy él vissza vele, ahogy csak tud...


Ki a fenének lett volna kedve ott kabarézni, meg jegyzőkönyv, stb. mikor egy pár perces dolog lenne normális esetben...

2013. aug. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!