Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gázpalack beszerelése fektetve...

Gázpalack beszerelése fektetve megoldható? Mennyire biztonságos? Helyhiány miatt a mosogató alatt van, állítva nem fér el!

Figyelt kérdés

2013. szept. 14. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
2013. szept. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2013. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első, nagyon szellemes, albérletről van szó, nem mi vagyunk az első albérlők, végülis még áll az épület, és már mi is használtuk.
2013. szept. 14. 22:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon ismétlem NAGYON nem kellene így használni!! Kicsit nagyképű(és hozzá nem értő) a kommented: nem a mi albérletünk! Ez igaz! De az életed a tied.
2013. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bencebacsi1 válasza:

Szerintem jobb lenne, ha gázpalack helyett lecserélnéd a gáztűzhelyet egy kerámialapos villanytűzhelyre. Én is azt tettem pár évvel ezelőtt és nem bántam meg.


Érvek mellette:

- Olcsóbb az üzemeltetése, mint palackról a gáztűzhelynek

- Teljesen biztonságos, nem úgy, mint a gázpalack

- Nem kell bajlódni a palack cserélgetésével, nincs az a ronda, ormótlan tárgy a konyhában

- A légkeveréses elektromos sütő nagyságrendekkel hatékonyabb, mint a gázsütő


Ellenérveket nem tudnék felhozni. Tisztább, jobb, biztonságosabb, kényelmesebb, mint a gáztűzhely. A gázsütő egyébként manapság ott sem divat, ahol be van kötve vezetékes gáz (gáztűzhely-villanysütő combo), mert sütésre még így is drágább a gáz és sokkal rosszabb eredményt is produkál.


Itt egy relatíve olcsó, de jónak tűnő példa:

[link]

2013. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én napalm-al főzők, nagyon hatékony.
2013. szept. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 rohameger válasza:
100%
A gázpalack cseppfolyósított PB gázt tartalmaz. Nehezebb a levegőnél ezért nem használjuk pincében, társas házban, alvó-pihenő helyiségekben valamint ott, ahol padlóösszefolyó van beépítve. Szabályos üzeme állítva van, ugyanis ekkor van lehetősége a gáznak gáz halmarállapotúként a gázégőkbe jutnia. Ha le fektetjük, akkor a nyomáscsökkentőbe, a csőbe és az égőkbe is egyaránt eljuthat folyékony állapotban ami nem csak rongálja a reduktort, hanem még erősen robbanás veszélyes is. Tiszta sor, hogy Magyarországon a csináld magad korszak van, viszont a gázzal és a villannyal kapcsolatos munkákat hagyjuk szakemberekre.
2013. szept. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A gáz, a villany és a medve nem játék.
2013. szept. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha véképp nincs más, rakjál be camping palackot.
2013. szept. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó ötlet a camping palack, az elfektetett henger viszont veszélyes lehet, úgy ne használd!
2013. szept. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!