Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miert nem lehet melegen a...

Miert nem lehet melegen a hutobe rakni?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondjak, hogy nem szabad a dolgokat melegen a hutobe rakni, pedig sokkal hamarabb meghulne (pl.:puding).

Ez tenyleg igaz vagy csak tevhit?

Ha igaz, akkor miert? Mi tortenne, ha melegen beleraknank valamit?


2013. nov. 13. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Mert felfűti a frigót, és egyrészt sokkal több energiát fogyaszt, másrészt a többi ott lévő ételnek sem tesz jót.
2013. nov. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Mert felmelegszik a hűtő.
2013. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Ahogy az előttem szólók mondják. Befűti a hűtőt. Ráad, még ha sikerül is lehűteni a cuccot a hűtődnek akkor a felszálló pára lecsapódik és szép vastagon lerakódik (jég formájában) a hűtődben.
2013. nov. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon forrón persze hogy nem kell berakni az ételt (nyáron és inkább a gyorsan romló, kényes ételekről van szó), de később, még melegen nyugodtam be lehet rakni a mai, modern hűtőkbe a kaját - pl. akár a pudingot és a sürgősebb dolgokat is. Semmi baja nem lesz a hűtőknek. A maiak már nem frigiderek, mint még a 60-as években, amikbe házhoz vitték a nagy jégtáblákat. Egyébként pont abból a korból származik ez az akkor még valóban indokolt elvárás, hogy meleg ételt nem rakunk a frigóba. A mai gépek már bőven túl vannak ez ügyben tervezve, sőt sok olyan étel van (szintén főleg kánikulában, nyáron), amivel nem is szabadna sokat várni a lehűtésével, azaz nem kell megvárni, veszélyes megvárni a teljes kihűlést.


Én ezt szakembertől olvastam valahol a neten, de azt nem tudnám megmondani, hogy hol.

2013. nov. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. nov. 14. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!