Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyit lehet spórolni ha a...

Mennyit lehet spórolni ha a bojler csak éjszakai áramon fűt, nappal hőmérsékleten tartja benne lévő vizet?

Figyelt kérdés
80-120 literes bojlereknél.
2013. dec. 28. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Semennyit se, a bojler a legbénább konstrukció a melegvízre.


Drága, egészségtelen, és a nyomásváltozások miatt sosem tudod normálisan beállítani a víz hőfokát!


Az se volt normális aki feltalálta.

2013. dec. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
szerintem lehet rajta spórolni :) bár pontos összeget én sem tudok, csak egy összehasonlításom van másfél éve nálunk és egy ismerősnél is cserét a szolgáltató órát a számlákat kisebb összegről küldték, mint előtte, így mindketten tudtuk, hogy elszámoláskor azért elég szépen kell majd ráfizetni, a házak paraméterei közel azonosak, bár ők két személlyel többen vannak, talán inkább ez lehet releváns az összehasonlításomban, elszámoló számlán nekünk 80 ezret, nekik kétszázezer körüli összeget kellett fizeni, a bojler mindkét házban 120 literes, de nálunk éjszakai áramon van, náluk pedig a nappalin.
2013. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elég sokat, mert a vezérelt áram olcsóbb mint a 24 órás.

Csak önmegtartóztatás kell hozzá, reggel úgy zuhanyozni, hogy mindenkinek jusson, tudva hogy a napközbeni néhány óra bekapcsolt állapot nem sokat melegít rajta, és legközelebb másnap reggel lesz melegvíz.

2013. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fatalcj válasza:
Az éjszakai áram klasszisokkal olcsobb mint a nappali de a bojler tényleg egy kaka.
2013. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én már számoltam a miénket korábban, a használati szokásaink mellett kb 1400-1700 forint a havi megtakarítás.

Cserébe nem mindig van melegvíz amikor kellene. Tehát nem takarítok meg semmit ilyen szempontból.

2013. dec. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal nincs már éjszakai csak vezérelt . Ez azt jelenti hogy a szolgáltató rádiófrekvenciás kapcsolót épit be ,amivel meghatározott óraszám/nap áramot ad. De hogy mikor? azt ő határozza meg .Függ a rendszer terheltségétől stb.
2013. dec. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Tudtommal nincs már éjszakai csak vezérelt ."


B tarifa a neve. De nem ez volt a kérdés ha jól emlékszem.

Sót, az éjszakai se csakis éjszakai volt.

2013. dec. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!