Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit jelent pontosan, amikor...

Mit jelent pontosan, amikor egy készüléknek 1200 W a teljesítménye?

Figyelt kérdés
Minisütőről lenne szó. 1200 W. Ezt minden esetben felveszi? (Pl. akkor is, ha csak a teafőző funkciót használom, akkor is, ha a sütőlapot?) Vagyis egy 800 W teljesítményű mikróval jobban járnék? Vagy ezt nem így kell elképzelni?

2013. dec. 29. 15:05
 1/4 dirtboy ***** válasza:

ha nincs rajta teljesítmény szabályozó akkor óránként 1,2kW áramot használ el.

gondolom van rajta teljesítmény szabályozó így azon tudod állítani akár egy micronál,így kevesebb áramfelvétele lesz,cserébe viszont tovább lesz bekapcsolva valószínűleg.

2013. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval 1200 W, amennyiben a maximumon használom. Igen, van több fokozat. De gondolom akkor meg mondjuk 2 perc egy teamelegítés, ami a 800 W-os mikróval meg több idő. Így igazából áramfogyasztásban nem sok a különbség, hiába hangzik elég rosszul vásárláskor az az 1200 W. Jól gondolom? :)
2013. dec. 29. 15:26
 3/4 dirtboy ***** válasza:

így van,sokan a vízforralót sem szeretik,én most vettem idén egyet muteromnak.

1,7liter ilyen téli hideg vizet max 3perc alatt felforral.

2000wattos,az 3percre levetítve 50ft/kilowattal számolva 5ft áram.

2013. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, hiába hatalmasak ezek a számok, de ezt az ember nem használja órákig, csak pár perceket. Köszönöm a segítséget, így már én is tisztábban látom a dolgokat és nyugodt szívvel veszem meg a kinézett minisütőt. :)
2013. dec. 29. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!