Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Split klima kulteri karbantart...

Gergő512 kérdése:

Split klima kulteri karbantartása házilag hogy végezhető el? Én arra gondoltam klima tisztitó abbad adok a kondezartornak. Illetve valamivel kifujjatom a szenyeződést. Jo lenne pár ötlet.

Figyelt kérdés

#split klima #klima tisztitas #kondezátor tisztitás #klíma hab #klíma. Házi praktikak.
2014. jan. 5. 05:47
 1/4 JulesM111 ***** válasza:

Öszintén ajánlom hívj ki egy szaki teamet. 10 pénzért megcsinálják.

Többe kerülnek a különbözö spray-k, mintha megcsináltatod.

2014. jan. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az oke hogy 10000 forint,de nem tul baratsagosak a szakik, es komolyan feltem a klimat,mert aki felrakta az is nagyon durva volt.


De azert koszonom a valaszod.


Varok meg mas velemenyere is.

2014. jan. 5. 08:27
 3/4 A kérdező kommentje:
Ugy latom sajnos nem erkeznek valaszok. Lezarom a kerdesem.
2014. febr. 3. 16:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó hát eltelt 4 év a kérdés óta. De mi az hogy nagyon dúrva volt a szaki?


Láncfűrész volt a kezében és közben úgy szerelt? Hát nem tudom vagy 20 éve tisztítok klímaberendezéseket, de olyan még nem volt hogy féltek volna tőlem. Hogy kell nagyon dúrvának lenni? Manapság 15-25000 forint között végeznek komplett karbantartást ez split esetében áll a beltéri/kültéri tisztításából és vegyszeres fertőtlentéséből erre megvannak a klímához való vegyszerek. További a filterek és a kondenzcső tisztítása illetve vízkőtelenítése. Nagyvonalakban ennyi... Tőlem, nemhogy félnek, de folyamatosan visszahívnak évek óta, lehet hogy nincs elég félelmetes arcom.


Vannak még speciális eszközök a tisztításhoz és ezek a vegyszerek tartalmaznak zsíroldót, vírus, baktérium és penészölő adalékot. Minden klímához megvan a megfelelő vegyszer és tisztítási mód, erősen kétlem, hogy megfelelő szaktudás nékül egy ilyen komplex műveletet ami 1-3 óra közötti időtartamot is jelenthet, megcsinálná egy laikus kár nélkül. Az hogy a porfiltert kitisztítja a tulajdonos ha a klíma már nem garanciális az talán rendben is van, de ezek a 7000-8000 forintos tisztítások amiket hírdetnek a weboldalakon az csak ezt tartalmazza, nem pedig egy komplett karbantartást. A kettő nem ugyanaz!


Ezért csak a filtereket kitisztítani klímaszerelővel 8000 forintér felesleges. Nem a filterekkel lesz a probléma, nem azokat kell karbantartani. Hanem magát a gépet tehát kültéri/beltéri egységet split esetében!

2018. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!