Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mikróban készített, melegített...

Mikróban készített, melegített étel valóban káros az egészségre?

Figyelt kérdés
Ma volt nálam egy eléggé egészségmániás ismerősöm. Reggel főztem teát és meg akartam kínálni vele. Mivel már ki volt hűlve be akartam rakni a mikróba de ő hirtelen felpattant a kanapéról és rám szólt hogy nehogy berakjam a mikróba mert káros. Inkább a gáztűzhelyen melegítsem. Ezután elkezdett nekem mindenféle neten olvasott tudományos dolgokat mondani hogy a víz egy nagyon okos folyadék, ami felveszi a környezetének a rezgését, és a mikróban a mikróhullámok regését veszi fel, ami ha bejut a szervezetbe akkor káros folyamatokat indít el bennem. Valami ilyesmit mondott. Ez most igaz? Csak mert én elég sokat szoktam használni a mikrót. Mindig ott melegítem a kaját, főzni is szoktam benne.

2014. jan. 18. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Nettó hülyeség. A másik amit mondanak, hogy megváltoztatja a víz szerkezetét. Nade mire? Két hidrogén egy oxigén atom ezt nincs sok lehetőség konbinálni bármit csinálsz vele másika anyag lesz.

Az ilyen hülyeségek facebookon és hoaxokban terjednek, és csak az olyan buta emberek hiszik el akik az általános iskolai kémiát sem tudják. Vannak ilyenek, de rájuk nem kell hallgatni. Ha elfelejtetted te is frissítsd kicsit fel mert az ilyen baromságokat végtelen egyszerű keresztkérdésekkel ki lehet szűrni

2014. jan. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Sokan azt hiszik, hogy a mikrohullámú sugárzás pont olyan mint a radioaktív sugárzás. És jönnek a rémhírek, hogy az okos víz sugározni fog a mikrózás után. Nem. Ha kikapcsoltad a mikrót, akkor megszűnnek a hullámok is. És a víz sem fog tovább ~2.4GHz-en rezegni. Ha ez a sok sületlenség igaz lenne, akkor miután kivetted a mikróból, csak még tovább melegedne tea, egészen addig amíg teljesen el nem párolog.


[link]


Szomorú, mikor a városi legendákat áltudományos humbuggal támasztják alá, és aki nem ért hozzá, sajnos elhiszi.

2014. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!


Egyébként a WiFi is 2,4 GHz-en működik, nem? Legalábbis én úgy tudom.

Ezt azért kérdem mert annak a mikróellenes ismerősömnek a lakásában ugyan nincs mikró de a 3 antennás WiFi router azért befigyel. :D Ráadásul ugye az általában éjjel-nappal megy.

2014. jan. 20. 16:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, elég közel van a frekvenciájuk. Viszont azért nagy különbség van a leadott teljesítményükben. Szóval egy wifi router mellett ülni semmivel sem károsabb mint a mikró közelében lenni, mikor az működik. Viszont ha valaki szerint a mikró egy fertő, az ne használjon wireless router-t, mert bizony az is pont olyan fertő.


Egyébként a butaságot már nehéz kiverni az erre hajlamos ember fejéből (és ha elhitte, akkor az).

2014. jan. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
20%
Higgyél az ismerősödnek.Már én sem használom a mikrót,van is rögtön két db.eladó./Megváltoztatja az étel szerkezetét, amivel a szervezeted nem tud mit kezdeni,mert nem ismeri fel.Ez indít el káros folyamatokat a szervezetedben és nem a radioaktív sugárzás/.
2014. jan. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Előzőnek:

Persze megváltoztatja.. meséld már el kérlek mire. Az egyszerűség kedvéért tegyünk be egy pohár tiszta H2O-t a mikróba. Fejtsd már ki mi változik meg és az mit tesz a szervezettel nagyon érdekel a dolog.

De ne béna Facebook-on megosztott alap nélküli cikkekre hivatkozz, valami használhatót hozz fel.

Egyéb esetben inkább hallgass ha ilyen butaságokat beszélsz.

2014. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egyetlen kutatás sem támasztotta alá, hogy a mikróban készített étel jobban károsodna, mint egy tűzhelyen melegített.



[link]


Itt is egy cikk. De mondom, akibe beoltották hogy káros, annak a kis buksijából nehéz kiverni.

2014. jan. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg káros, jobb ha nem használod. Vagy legalábbis minimális mértékben! Pl ne főzz benne!

Sajnos én sem tudom teljesen nélkülözni, mert munkahelyen eszem hidegen vagy mikro, nincs más sajnos. :-( Amúgy van aki emiatt inkább hidegen eszi az ebédjét, de akkor se használja a mikrót.


És igen, a wifi is hasonló frekvencia (be is tudja zavarni a mikro a wifit), az is káros, csak azt nem eszed meg.

2014. ápr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a "nettó" hülyeség amúgy, amiről az első válaszoló írt? Van bruttó is?
2014. ápr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!