Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha a dohányzás valóban ennyire...

Ha a dohányzás valóban ennyire káros miért nem betegszik/hal meg tőle az ÖSSZES dohányos?

Figyelt kérdés

Ismertem több olyan embert akik 90 és 100 éves koruk között haltak meg pedig elmondásuk szerint egész életükben dohányoztak.

Ha ennyire mérgező, életveszélyes tevékenység a dohányzás, mint állítják akkor pl. az említett emberek (és még sokan) miért nem volt semmi bajuk tőle?


2013. nov. 22. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. mert ennyire veszélyes és mérgező. Nem instant halál.

2. miért nem volt semmi bajuk tőle? honnan tudod, hogy nem volt semmi bajuk? csak nem haltak meg tőle korán, ettől még lehetett bajul. azt senki sem állítja, hogy minden dohányos korán meghal.


Mi a kérdés pontosan? Olyan káros a dohányzás, amennyire. De nem értem miért van ez felfújva, a kenyérevés is káros, mégis egy csomóan erre alapozzák minden nap a kajálásukat. És? Senkit sem érdekel.

2013. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tomi90 ***** válasza:
100%

A génektől is függ, hogy ki mennyire hajlamos a rákra. Más bajuk lehetett tőle azért.


Én inkább a passzív dohányzás ártalmait tartom felfújtnak, sok ember halt meg a cigizéstől, de attól, hogy gyakran volt füstös helyeken? Ilyet még nem is hallottam. Olyat hallottam már, hogy aszmás gyereknek fulladási rohama volt, de hogy valaki meg is halt volna passzív dohányzástól még nem.

2013. nov. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek ellenállóképessége és immunrendszerének erőssége nagymértékben különbözik.
2013. nov. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Így van, az emberek különbözőek, de kőkemény tény, hogy egy dohányosnál törvényszerűen kialakulnak egészségügyi következmények: csökkent tüdőkapacitás miatt alacsonyabb oxigénfelvétel, érszűkület, légúti irritációk, idült hörgőgyulladás és ez szar. Ez abban nyilvánul meg, hogy egy bagós közérzete fényévekkel rosszabb mint egy nem bagósé. És nem utolsósorban a dohányzás szenvedélybetegség, ugyanolyan drogfüggőség mint a kemény drogok esetében, mind fizikai mind pszichikai értelemben, ez is orvosi tény. Persze a különbséget a dohányos és a nemdohányos lét között akkor érezné az egyén, ha leszokna. Dohányozni semmi de semmi értelme. Ha ezt megérti valaki, nem is fogja érteni, minek hagyta, hogy a bolondját járassa vele egy füstölgő marhaság. Dohányoztam és leszoktam, tehát tudom, miről beszélek, mielőtt jönnének a kövek :D
2013. nov. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ittasvezetést is mennyien túlélik, akkor hát azzal sincs semmi baj, ismerek olyat, aki nem karambolban halt meg, pedig 5ből 4x ittasan ült a kormány mögé


durva mi? :)


ha ettől megnyugszol, lehet, hogy neked semmi következménye nem lesz a dohányzásnak. A szerencsejátékból is jönnek ki nyertesek. :)

2013. nov. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!