Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdu villanybojler hiba?

Cs kedvelok kérdése:

Hajdu villanybojler hiba?

Figyelt kérdés

olyan gondom van, hogy a hajdu villanybojlerem pár napja leveri az automatát, de csak amikor elkezd fűteni akkor lecsapja, visszakapcsolom 2-3percig jó utána megint lecsapja. Miért lehet ez?


Nem vízköves.


2014. máj. 27. 19:53
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
Lehet, hogy zárlatos. Ne kísérletezz vele, veszélyes.
2014. máj. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Rossz a fűtőszál, vagy vizes az elektronika.
2014. máj. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak? Villanyszerelő megtudná javítani?
2014. máj. 27. 20:31
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsold le a kismegszakítót,vedd le a burkolatot(3 csavar,meg a forgató gomb) ott már látszik hogy folyik-e valahol. Legtöbbször a betét kivezetésénél, az anód tömítésénél ritkábban a talp tömítésnél szokott.Nem törvényszerű egyébként a folyás a betét zárlata is okozhatja ezt a hibát amit írtál.Legfőképpen ha régen volt takarítva.

Nem bonyolult művelet a takarítás én heti szinten végzem 1-2 alkalommal.

Villszer.

2014. máj. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Hány Amperes a kismegszakító, és a fűtőbetét?
2014. máj. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Kitakarítottam, vettem bele új tömítést, nem folyik, nem is folyt, de akkor is ugyanazt csinálja.


Nem tudom hogy hány amperes.

2014. máj. 29. 08:10
 7/25 anonim ***** válasza:
Valószínű Fűtőbetét csere. Ohmos zárlat. Van úgy, hogy Addig van Ohmos zárlat, míg nem kezd el dolgozni a betét, és aztán a hőtágulás hatására rövidzárlattá alakul, mert elmozdul a belseje. Azután mikor lehűl ismét Ohmos zárat lesz. Később már a rövidzárlat marad.
2014. jún. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Még valami: Lehet a kismegszakító hibája is. Vagy gyenge, vagy elromlott. Nézd meg, hogy mekkora a vezeték átmérője, (2.5-ös a szabvány bojlerhez) De ha csak 1.5-ös, akkor max. 10 Amper C-s lehet.
2014. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Az "automata" nálad mit jelent? Kismegszakító, vagy Fi relé?
2014. jún. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Cserltem benne most, új fűtőszálat, anódót, de nem lettt jó.


Már csak a biztonsági termosztát, és a szabályzó termosztátt maradt amit ki lehet cserélni.

2014. jún. 15. 20:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!