Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdu villanybojler hiba?

Cs kedvelok kérdése:

Hajdu villanybojler hiba?

Figyelt kérdés

olyan gondom van, hogy a hajdu villanybojlerem pár napja leveri az automatát, de csak amikor elkezd fűteni akkor lecsapja, visszakapcsolom 2-3percig jó utána megint lecsapja. Miért lehet ez?


Nem vízköves.


2014. máj. 27. 19:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Cseréld ki a megszakítót, vagy nézd meg, hogy a bojler vezetéke jó-e a megszakító táblától a gépig. A hőkorlátozó,és a termosztát nem csinál ilyet.
2014. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Még egyszer kérdem, mert nem válaszoltál rá. Az "automata" mit jelent nálad? Megszakítót, vagy Fi relét?
2014. jún. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
az autómatát ami kint van a falon, ott kell felkapcsolni a bojlert egy kapcsolóval
2014. jún. 16. 16:08
 14/25 anonim ***** válasza:
Jó, de az kismegszakító, vagy Fi relé?
2014. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
kismegszakitó
2014. jún. 17. 15:54
 16/25 A kérdező kommentje:

Most kicseréltem a hőfokszabályzót, és a biztonsági termosztátot, most felkapcsol fűt de egy idő után megint leveri az automatát, este felkapcsoltam reggel langyos volt a víz de az automata le volt kapcsolva.


Kismegszakítót milyen érdemes venni ami biztosan elbírja?

2014. jún. 22. 11:28
 17/25 anonim ***** válasza:
A bojlernek 10 A. C-s kell. (A teljesítményt -Watt- el kell osztani a 230 Volttal, és akkor megkapod az Ampert.) Ha csak nem egy 3 Kilowattos fűtőbetét van benne, mert akkor már 16 A. C-s kell. Nem tudom milyen van neked benne. Ismétlem, lehet, hogy tönkre ment a megszakítód, és a gyári értéke töredékét bírja már csak el.
2014. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jártál volna, ha hívsz egy szerelőt. Több pénzt adsz ki így, mint amit esetleg elkérhet egy szerelő.
2014. jún. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Még annyit hogy, nekem kint a falon, van a bojlernek egy B10, és még egy 6a s kismegszakitó.


Miért van kettő? A 6a s szokot lekapcsolni.


2ismerősőmnek is b10 es van, de nekik csak egy.

2014. jún. 30. 19:49
 20/25 anonim ***** válasza:
Csak az egyik oldja a bojler áramkörét, ha jól van bekötve. A 6 Amper az valószínűleg kevés. Ha 1000Wattos a fűtőbetét akkor jó, mert a 6 Amper az 1380 Wattig jó. (230X6=1380) Ha 1500 Vattos a fűtőbetéted, akkor már kevés. De az is lehet, hogy csak 100 Wattos a betéted, viszont haldoklik a kismegszakítód. Akkor is hamarabb old le, mint amennyin max. terhelésnél kellene. Kicserélted már a megszakítót ahogy írtam?? Nézd meg a fűtőszál teljesítményét. De ahogy látom, inkább hívj szakembert, mert nagyon nem értesz hozzá. Megnézzem? Pesten laksz?
2014. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!