Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mobilklíma jól hűt, de nincs...

Mobilklíma jól hűt, de nincs kondenzvíz?

Figyelt kérdés
Mobilklímám tökéletesen hűt, már 2 órája megy, de egy csepp víz sincs a tartályba. Már lefektettem a készüléket, hátha máshova folyt, de sehol. Eddig jól működött, most nem tudom mi van ?

2014. jún. 10. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A forró levegövel,párologva távozik.Csak akkor lesz,ha nagyon meleg van,és nem tudja mindet elpárologtatni,ne aggodj.
2014. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam én is kérdezni, köszönöm.Az enyém viszont nem hűt olyan jól, mint mikor "pisil". Olyankor a hűtés hatékonyabb, most folyton lekapcsol, hiába állítom 21 fokra, 25-nél kikapcsol, a szoba 27-28 fokos:(((
2014. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

túlmelegszik... rossz az elhelyezése, túl sok gáz van benne(nem valószínű), koszosak a hőcserélők, vagy pont az a baj, hogy túl hidegre állítod...


az enyém például minél hidegebbre állítottam, annál hidegebbet is fújt, rohadt jó volt ha 17 fokra állítottam, szinte lefagyott a kezem 10 másodperc alatt ha elé tartottam, de mindig leállt a kompresszor, mert túlmelegedett, mióta 25 fokra állítom, egy picit melegebb levegőt fúj, de tökéletesen működik, és így is fél óra alatt 3-4 fokot hűt egy ~50 köbméteres szobán


van kondenzvíz, csak a klímának van egy kis tartálya is, amit először feltölt, ezt a vizet aztán visszavezeti a forró hőcserélőre, így fokozza a hatását, mert nem csak az átszívott levegővel hűti le, hanem "rácsorgatja" a kondenzvizet, ami ugye felmelegszik és elpárolog, mint mikor vizes pólóval beállsz a ventilátor elé (rohadt hideg, mert ugye párolog a víz, a hőcserélőt ugyanilyen intenzíven hűti az újra felhasznált kondenzvíz) amit aztán kifúj a szabadba a forró levegővel együtt, csak akkor kezdi a felesleget a gyűjtőtartályba gyűjteni, ha a hűtőtartály már megtelt... persze ha alacsony a levegő páratartalma és nagy a meleg, akkor sok időbe telik, mire bármi is lesz a tartályban, tulajdonképpen a gyűjtőtartályba csak a teljesen felesleges víz kerül

2014. jún. 12. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
aha...az elhelyezés az tuti jó, a cső is rendben, és ma délelőtt semmi baj nem volt vele, most kezd leállogatni, de lehet tényleg a hőfok a ludas, felveszem 24-re, meglátjuk, mit csinál:)
2014. jún. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!