Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mosógép zsinórját narancssár...

A mosógép zsinórját narancssárga hosszabbítóval hosszabbítottam meg. Melegszik a hosszabbított részen a zsinor. Miért?

Figyelt kérdés
Már szinte forró volt, amikor kihúztam. Nem mertem tovább használni így. Mi lehet a probléma? Miért melegedhet?

2014. aug. 7. 13:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Túl kicsi a hosszabbító keresztmetszete. Egy fűtőszálat és egy elektromotort akarsz üzemeltetni egy kis-teljesítményű fűnyírókhoz szánt hosszabbítóval? :) Nem jó ötlet! Szerencse, hogy észrevetted!!
2014. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Az első tökéletesen leírta. Ha egy 30 méteres hosszabbítóval használod, amik általában 3x1mm2-esek, akkor 2300W terhelés mellett (ami mosógépnél nem kizárt) majd 60W-ot fűt el a vezeték. Arról nem is beszélve, ha fel van tekerve, akkor még nagyobb lesz a veszteség, még jobban kell fűtenie.
2014. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Na igen szakmai nyelven így a szól a hiba :D


#1-es voltam ;)

2014. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A narancssárga hosszabbító dugaljában van egy 16-os szám, alatta meg egy 250-es. Ezek amúgy mit jelentenek?


És akkor egy vastagabb hosszabbítóval próbálkozzak, igaz?

2014. aug. 7. 13:45
 5/15 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azt, h 16A terhelhetőségű. Ami fura mert, így bírnia kéne a mosógépet. De ezt a hibát produkálva sanszos, hogy megnyúlt/vékonyodott a vezeték vagy csak simán hibás, rossz minőségű.

Visszatérve igen, vastagabb kábellel jó lesz. (ha így is melegedne a fűtőszál lehet csupa vízkő és túl nagy áramot vesz fel, így a mosógép vezetékei is melegszenek majd leégnek vagy a fázisjavító kondi szorul cserére, rosszabb esetben a motor! De ezt egy szerelő majd megoldja, reméljük erre nem lesz szükség ;)

2014. aug. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Azt nézd meg, hogy a vezeték külső köpenyére mi van írva. Valahol ott lesz, hogy 3x1mm2 esetleg 3x1,5mm2.


Egyébként nekem is van ilyen hosszabbítón, annak a dugalján is ott virít, hogy 250V 16A. Ami részben igaz, hiszen maga a csatlakozó alkalmas lenne rá, csak a vezeték nem.


Ha mégis egy korrekt nem kínai hosszabbítóról lenne szó, akkor semmiképp se használd feltekerve. Ettől is tud melegedni.


Ha nincs szükség ilyen hosszú hosszabbítóra, akkor jobb lenne csinálni egyet, ami biztosan jó lesz. Ezt a legtöbb villanyszerelési boltban korrekten elkészítik, ha ott veszel meg mindent.

2014. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Megnéztem, 3x1mm2.


Megoldottam a problémát egy rövidebb hosszabbítóval, ez már nem melegszik hálisten. Amúgy a mosógép 1 hónapos, mindezidáig nem volt vele probléma. Na mindegy. Köszönöm a válaszokat! Valamivel okosabb lett úgy érzem! Szebb jövőt!

2014. aug. 7. 14:55
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanilyen hosszabbító köti össze a nyári konyhát és a lakást.(narancssárga 30 méter és 3 szor 1 mm2-es és 250 volt 16 Amper terhelhetőségű) A nyári konyhában van két régi típusú villany rezsó is ami egyenként 1000 wattosak. Az az 4.3 Amperrel terhelik a vezetéket. Van úgy amikor a párom főz, hogy mind a két rezsó egyszerre be van kapcsolva ekkor 8.6 Amper a terhelés. Az elektromos fűnyírót is innen szoktam üzemeltetni.

A hosszabbító egyáltalán nem melegszik. Nem tudom neked ez miért fordulhatott elő. Az én hosszabbítóm KB: 8 éves a tiéd új de lehet , hogy már ebből is kisporolták az anyagot, még a ráírt huzalnál is vékonyabb van benne.

2014. aug. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 homo ludensz ***** válasza:
Mindegy mi volt vagy mi a jelenlegi állapot.A narancssárga hosszabbító nem való komolyabb terhelésre ez tény. A kerítést hegesztettük és a kis félvezetős tényleg modern elektródás hegesztővel csak kínlódtunk. Kihoztuk a felcsévélt gumikábel gyári hosszabbítót és gyönyörűen tudtunk dolgozni. A szomszéd telken nincs 3 fázisú áram különben kivittem volna a védőgázas gépet. Igaz a mondás hogy olcsó húsnak híg a leve.
2014. aug. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

(-as válaszoló: Az hogy nem melegszik, annak köszönhető, hogy nem vetted észre. De ha a két rezsó megy, akkor már cirka 50W veszteség van a vezetéken. Ezt elfűti, tehát melegszik is. Ráadásul ez az 50W megy a kukába, mert semmi haszna sincs. Viszont nálatok nincs extra veszteség, mert nincs feltekerve a hosszabbító.


Nekem is van kínai narancs hosszabbítóm, ennyit tudnak. Viszont van normális narancs hosszabbítóm is, 30 méteres 2.5mm2-es. Ezt már tényleg lehet terhelni 16A-el, ráadásul a szigetelése is sokkal jobban bírja.

2014. aug. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!