Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mosógép zsinórját narancssár...

A mosógép zsinórját narancssárga hosszabbítóval hosszabbítottam meg. Melegszik a hosszabbított részen a zsinor. Miért?

Figyelt kérdés
Már szinte forró volt, amikor kihúztam. Nem mertem tovább használni így. Mi lehet a probléma? Miért melegedhet?

2014. aug. 7. 13:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"" De ha a két rezsó megy, akkor már cirka 50W veszteség van a vezetéken. Ezt elfűti, tehát melegszik is""


Mitől lenne 50 watt vesztesség????????


Egyáltalán nem melegszik a hosszabbító. Még csak nem is langyos! Évek óta ezt a hosszabbítót használjuk. Tavaly nyáron amikor a lakásfelújítás volt gyakorlatilag a nyári konyhában laktunk itt használtuk a tévét a számítógépet és szinte mindent mégsem volt semmi probléma a hosszabbítóval.

2014. aug. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Heh, csak én használok "mindenre" 5x4-es vezetéket?:D:D
2014. aug. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az 50 watt veszteség a vezetéken keletkezik, nem csak kitalálom. Az 1mm2-es rézhuzal ellenállása 30m-en 0,545Ohm. Ez azt jelenti, hogy 30m-en 5,45V feszültség esik 10A (2300W) terhelésnél. Ez akárhogy is nézzük 54,5W, amit el kell fűtenie. Persze nálad nincs feltekerve, így nem biztos, hogy egyáltalán észrevenni a melegedést. Ráadásul feltekerve még kevesebbet bír. Van itthon 40m-es kábeldobom, azon még rajta van a figyelmeztetés hogy feltekerve 1.5A, félig letekerve 5A teljesen letekerve 10A a terhelhetősége.
2014. aug. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

""30m-en 5,45V feszültség esik 10A (2300W) terhelésnél""


Na erre rámérek a műszerrel holnap.

2014. aug. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 homo ludensz ***** válasza:
Kár ezen vitatkoznotok mert nem kell hozzá nagy elektronikai ismeret hiszen minden feltekert vezeték tekercsként viselkedik.Rajta folyik át az áram a fogyasztó táplálására logikus hogy a keresztmetszet és a fogyasztó éhsége arányában fog viselkedni a tekercs. Egy normális hosszabbító a spulni, annak a talpa,a tekerés megoldása,maga a gumikábel és a vízhatlan dugó meg a spulnin az elosztó fedéllel ellátva nem olcsó de egy épkézláb munkakörülményt tesz lehetővé az épületen kívül. Aránytalanul drágább egy áramütést vagy egy tűzkárt elszenvedni.
2014. aug. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!