Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szeretnék választ kapni...

Szeretnék választ kapni számomra fontos kérdésre mennyit fogyaszthat a nap 24 órájában a 120 le -es villany bojler, ha éjszakai árammal működik?

Figyelt kérdés
A mai napon megkaptam az elszámoló villany számlámat..és teljesen tanácstalanul...megijedve állok az összeg elött,mert hogy tudom én ezt ki fizetni. A számlám vég összege 230 000 Ft!!!Tudom a villany bojlerem a ludas vagyis annak az órája... megfigyelésem szerint volt úgy hogy nem ment a bojler (nem jelzett a kis égője)és mégis 2 Kw simán bele ment az órába...???Már gyanús volt a tavalyi elszámoláskor is mi 97 ezer pluszot jelentett,ezért 10 ezer Ft beruházással ki cseréltettük az összes fűtő szálat,ne hogy ez után is sokat fizessünk...tévedtem Két fő használja a meleg vizet,normális élet vitellel...és a 24 órai kw fogyasztása az órának 29 Kw !!!!!!! Rengeteg!éjszakai táv vezérléssel lehetséges ez?????Mit tegyek a szolgáltató reálisan nézné a helyzetet,amennyiben ez abnormális fogyasztásnak számít?? Kérem értő szakemberek válaszát!!!! Köszönöm szépen előre is!
2014. szept. 23. 11:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Minden vezérelt áramon lévő fogyasztót kapcsolj le, és nézd meg, hogy az óra áll-e. Egy 1800W-s bojlernek így 16 órán át folyamatosan kéne mennie, hogy ezt a fogyasztást mérd.


Nincs még valami a vezérelt áramra kötve?

2014. szept. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!