Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik a jobb kávéfőző ezek...

Melyik a jobb kávéfőző ezek közül? Ti melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Espresso kávéfőzőt szeretnék vásárolni! Érdekel minden vélemény, az anyaghasználat minden egyéb! Köszi a válaszokat előre is!

És a kávéfőzők:


[link]


[link]


[link]


Esetleg ha van jobb ilyen árban, akkor az is érdekel!



2014. nov. 24. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
azt vedd ami neked megfelel, ezek olcsók, kb. annyit is tudnak, jó espresso gépek 120e ft felett kezdődnek, te tudod milyen kompromisszumokat vagy hajlandó kötni
2014. nov. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Véleményem szerint ezek mind tudják azokat a kritériumokat, amik a legjobb aromát kihozzák az alapanyagból. (80-90 fok körüli, nyomás alatt történő kilúgozás.) Ha beállítod az optimális szemcseméretet (külön darálva a kávét) semmivel nem lesz rosszabb az eredmény, mintha tízszer ennyit költenél rá.
2014. nov. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Mindenki nagyon okos szokott lenni espresso témában. :) Elég megnézni a reklámot a tv-ben, amiben a "valódi olasz" eszpresszót bögrében szolgálják fel. Nyilván az a fő kérdés, mi a célod. A kv legfontosabb alapanyaga maga a kávé. A legtöbb otthoni kávé ezen elbukik, onnantól mindegy is, milyen a gép. Ami a mindent tudást illeti, természetesen az nagyon nagy butaság. Ráadásul a kávé nem 80-90 fok között készül, sokkal inkább a 90-100 tartomány alsó részében. Jellemzően a nagygépeket 93.5-re lövik be, de ne aggódj, ezekben ilyen gondod nincs, ezek elég széles sprektrumban ingadoznak sajnos. Nehéz vele jól belőni a hőfokot, és ha sikerül, azt végképp nem tartja meg csapolás során. Nincs ezzel baj, olyan lesz, amilyen lesz. Ha neked megfelel, akkor számodra tökéletes! Egy jó presszóban levő nagygéppel, jó alapanyaggal, jó baristával nem fogod felvenni a versenyt otthon félmilliós géppel sem, mivel nagyon nem mindegy, hogy ott a rendszeresen tisztított gépen jó sok kávé átfolyik, mielőtt elkészítik azt, amit Te iszol, magyarul a gép minden porcikáját átjárja már a friss kávéolaj. Sajnos a házi gépek nagyon nagy részét az avas, nem ritkán több éves odaavasodott kávé járja át... A gőzzel is az a helyzet, hogy nem várhatod azt, amit egy nagygép tud.

A kérdésedre visszatérve:

Ezek belépő szintű gépek, mind tudja azt, amit nagyon sokan elvárnak. Ha te közéjük tartozol, bátran vedd meg bármelyiket. A saeco kávés gépek között képvisel egyfajta presztizst, ezt éppen figyelembe veheted, de ne képzeld, hogy az komoly gép!

A sok rossz mellé a legjobb hír: Ha fordítasz rá egy kis energiát, és időt, mindenképpen nagyságrenddel jobb kávét fogsz készíteni, mint amit valószínűleg eddig ittál. Jó kávézást! :)

2014. nov. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsónak ! Szeretek kávézni, sokat olvastam a jó kávé készitésről, éppen ezért szeretnék venni espresso kávéfőzőt! Eddig kotyogósat ittam, illetve kapszulásat, ami azért jobb izvilágú mint a kotyogós, viszont a kapszula meg drága! Éppen ezért gondoltam espressora, tudom hogy nem tudok olyan kávét főzni nyilván mint egy kávéházban, de legalább jobbmint a kotyogós :D
2014. nov. 25. 18:43
 5/10 A kérdező kommentje:

és a 3 közül melyik tűri jobban az előre darált kávét? Mert akarok venni kávédarálót de sztem lesz 1-2 honap differencia a daráló és gép vásárlása között!


[link]


ilyen daráló van de gondolom ez nem jó :D

2014. nov. 25. 18:48
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hű. Nehéz ehhez a témához úgy szólni hozzá, hogy ne tűnjek még nagyobb sznobnak, mint előbb, de megpróbálom. Egyrészt a kapszulás árában jön ki (kicsit talán alatta) nekem is itthon 1 adag eszpresszó, pedig nem a legdrágább alapanyagot veszem hozzá, habár sokan hanyattvágódnának, ha hallanák, hogy valaki ennyiért kávét vesz. Másrészt ha nincs kellő felszerelés plusz szaktudás, akkor bizony még a végeredmény is vacak lesz, meg se közelíti pl. a Nespresso minőségét. Nyilván a gyakorlat megszerezhető, a felszerelés már nem olyan könnyen, mert nagyon sok pénz, ráadásul SOHA nem fogja behozni a gép árát az Nespresso kapszula és a készített kávé árkülönbségével a presszógép. Erről ne is álmodj! Annyi kávét egy élet alatt sem iszol meg! Ezt az ember vagy azért veszi, mert hobbi, vagy mert sznob, vagy mert mindkettő ;)

A linkelt "daráló" az valóban daráló! Ezekhez ŐRLŐ kell, nem daráló! Azok persze ismét drágák. A darálóval az a baj, hogy nem egyenletes a szemcseméret, ráadásul meg is ég a kávé, mire a kés felaprítja. Esélytelen leszel belőni vele a lefolyást jóra, máskülönben pedig hol cipőtalp égettsége lesz, hol meg citromízű, netán vízízű lesz. Az előre őrölt kávét semmiképpen nem javasolnám, mert az másnapra a levegő összes nedvességtartalmát összeszedi. Szar érzés azt állítani, hogy nem lehet ennyi pénzből még elfogadható kávét se készíteni, de tényleg így van ez! Ha az ember elég sok pénzt költ rá magához képest, akkor magával el is hiteti, hogy megérte, és örül is, csak a vendégektől nem szabad elvárni, hogy agyondicsérjék! Ha ízlik nekik, ízlik, ha nem, nem.

Egy felmerülő alternatíva lehet a (ESE!) podos gép. Ugyanaz, mint a kapszulás, csak nyílt rendszer, ezáltal többféle gyártó többféle ízvilága érhető el. A verseny következtében az árak is jobbak lehetnek egy Nespresso kapszulánál, de ugyanezen okból akadnak szép számmal jóval drágábbak is. (70-150 Ft között mozog 1 pod átlagára saccra)

Na most, hogy már jól összezavartalak, és kihoztam, hogy sehogy nem tudod elérni, amit szeretnél, valszeg úgyis belevágsz, és iszod, ami kijön, és most is ugyanazt tudom mondani: Ha Neked bejön a késztermék, akkor nyertél! Senkit nem érdekel, más milyennek tartaná! Ha ellenben neked sem, na itt van a szívás, mert ráköltöttél sok pénzt, de eladni már csak a feléért tudod, mert ez nem valami értékes gép, ami értékálló volna.

Remélem, összezavartalak! :D)

2014. nov. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

2-es vagyok: Elismerem az utánam válaszoló szaktudását a témában. A hőfok feltüntetésénél valóban tévedtem, viszont ahogy ezt lereagálta, az már kissé tényleg sznobosra sikeredett.

A nagyüzemi presszógépek utolérhetetlen előnye valóban a gyakorlatilag folyamatos kávéfőzés, valamint a nagy géptest (a kazán) révén meglévő jelentős hőtartalék, ami által a főzési hőfok stabilabb.

Nekem itthon egy izomerővel hajtott kávédarálóm van, még valamikor a 70-es évekből, de pontosan be tudom állítani a szemcseméretet, az a 2-3 perc karmunka pedig direkt ad a kávézásnak egy plusz élményt:-megdolgoztam érte! Kis szerencsével ilyen darálókat találhatsz a Vaterán, vagy máshol. Amúgy nekem is pont hasonló típusú gépem van, mint amiket belinkeltél.

2014. nov. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a sznobkodásban akart lenni a lényeg, hanem abban, hogy ha van egy alapminőség (kapszulás) és azt akarod nagy biztonsággal, folyamatosan felülmúlni, és mindezt olcsó eszközökkel, az valszeg nem fog sikerülni. Ennek ellenére biztos érződik is, hogy hobbinak is szeretem a kávét, és semmi bajom azzal, hogy kézzel hajtod az őrlődet, de az őrlő! Én nem írtam olyat, hogy kézzel nem hajthatod, hanem azt írtam, hogy amit ő belinkelt, az alkalmatlan! Ezt fenntartom!


És még utoljára egy konkrét javaslat, kedves kérdező:

Kávéológia index fórumban, vagy máshol szerezz be inkább egy felújított Gaggiát pl. Nem lesz sokkal több, és sokkal tovább fogsz neki örülni!

2014. nov. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

egy jó Tassimo gép egy friss Kenco Pure Colombian kapszulával!

ezt a minőséget otthon egy ilyen Saeco géppel sose éred el, főleg nem olcsóbban

2014. nov. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ ! még egy kicsit "örlődök" rajta, h akkor mit vegyek :D meg a zöld kéz mindenkinek :D
2014. nov. 26. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!