Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Valakinek van tapasztalata...

Valakinek van tapasztalata elektromos páramentesítő készülékkel?

Figyelt kérdés

Most újítottunk fel egy lakást és nagyon sok penészt kellett eltakarítanunk az előző lakó után. Most minden szép és tiszta de párás a levegő és vizes az ablak. Panel házzal már volt hasonló rossz tapasztalatom a falon gyöngyöződött a víz és erősen penészedett.

Arra gondoltam hogy beszerzek egy ilyesmi ( [link] ) párátalanítót, de nagyon drága. Csak akkor költenék rá ennyi pénzt, ha biztosan tudom, hogy hatékony.


Valaki használt már ilyesmit?



#pára #penész #páramenetsítő #párátalanító
2014. nov. 25. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Én egy szuterén helyiségben üzemeltetek egy hasonlót. Működik, de mellette a zaj miatt nemigen lehet aludni. A másik szempont, hogy van-e rajta folyamatos kondenzvíz elvezetési lehetőség. Mert azért arra ügyelni, hogy rendszeresen ürítve legyen a gyűjtőtartály, elég macerás, bár egy 3 literes tartály ürítésére 2-3 naponta kell csak sort keríteni (ha nem túl magas a oáratartalom!). Az elvezetésnél biztosítani kell, hogy legyen hová elvezetni a folyamatosan képződő kondenzvizet (padlóösszefolyó, mosdó vagy WC tartály). Emiatt a készüléket a helyiségben esetleg magasabb pontra kell felemelni, hogy a kondenzvíz gravitációs úton elfolyhasson. Ha folyamatosan üzemel, akkor a villanyszámlát jelentősen megterhelheti, hiszen pl. rosszul szigetelt falnál folyamatos üzemelésre lehet szükség. Nálam 75%-ot mutat a higrométer, automatikusan kapcsolgat a készülék és óránként 20-30 percet üzemel (kb. 300 W fogyasztás). Így a kb. 15 nm helyiségnél havi 1500-2000 Ft-ot eszik meg.
2014. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Azt megmondanád, hogy te milyen típusú gépet használsz?
2014. nov. 25. 11:27
 3/3 anonim ***** válasza:

nekem egy delonghi DEM 8,5 van

rengeteget megnéztem, ez volt a legjobb, csendes is, lehet mellette aludni, viszont mióta vettem szárítógépet és nem a lakásban teregetünk azóta megszűnt minden párásodás, azt is érdemes megfontolnod

2014. nov. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!