Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Páramentesítés! 75-80%-os...

Páramentesítés! 75-80%-os páratartalmunk van folyamatosan a házban, ezért gondoltunk egy komolyabb gépre. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Természetesen a magas pára miatt folyamatos a penészesedés, ami elég ronda és főleg egészségtelen dolog... Ezek a 50-70 ezer Ft-os készülékek már megoldanák a problémánkat? [link]

2014. dec. 2. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
A specifikációból nem lehet egyértelműen semmire sem következtetni. 3 m belmagasságot véve ez a megadott 200 köbm/ó kb. 66 négyzetméter alapterületű helyiségre lehet érvényes. Egy házban ajtóval elválasztott helyiségek vannak, egy helyiségben hiába csökken a páratartalom zárt ajtók mellett, ajtónyitáskor kiegyenlítődnek a viszonyok. Én egy kisebb teljesítményűt üzemeltetek egy kb. 15 négyzetméteres szuterén helyiségben, ahol a páratartalmat kb. 75%-on tartja. A készüléknek zaja van, aludni mellette nem lehet. Az 5 literes kondenzvíz tartály ugyan jó nagy, de éjszaka senki nem fogja üríteni, tehát egy gumi vagy műanyag csővel ajánlatos folyamatosan elvezetni egy megfelelő helyre (mosdó, WC tartály, padlóösszefolyó stb. esetleg a külvilágba, csak ott télen fagyási gond lehet). Ehhez viszont általában meg kell emelni a készüléket, hogy a gravitáció ill. a közlekedő edények elve alapján spontán távozhasson a kondenzvíz. Arra is gondolni kell, hogy az emberi lélegzéssel és párologtatással a levegőbe jutott vízpára ugyancsak emeli a páratartalmat.
2014. dec. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Azt olvasom, hogy ha tele lesz a tartály, akkor leáll a pára gyűjtése automatikusan, így nem kell erről külön gondoskodni...:) Úgy gondoltam, hogy felváltva alkalmaznánk a különböző szobákban. Vastag kő házunk van, ami nikecellel van szigetelve kívülről. 2 éve volt belső festés és vakolás...
2014. dec. 2. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:

ami neked kell az egy halk páramentesítő, pl. delonghi DEM8.5 és egy kondenzációs szárítógép, ezekkel le fog menni 50%-ra a páratartalom


[link]

2014. dec. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves Hozzászóló! A típust, amit javasolsz valaki kifejezetten hangosnak véleményezte, részéről nagy csalódás volt! A kondenzációs szárítógépet meg nem értem - Nem ruhát akarok szárítani! A házunkban nagy a pára - nem hiszem hogy a mosott ruciktól lenne... azért köszi a válaszod...:)
2014. dec. 2. 18:34
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

1., a delonghi itt van a másik szobában, szerintem pontosan tudom mennyire hangos, ha az lenne mondanám


2., mióta van szárítógépünk nem kellett használni a delonghit, egy mosás után kb. 10 liter vizet öntünk ki a szárítógépből, ez az amitől nedves a lakásod, szerinted hova lesz hetente 2-3 mosásból a víz?


de azt csinálsz amit akarsz

2014. dec. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudod nem vagyunk egyformák ami az egyiknek hangos, az a másiknak alíg hallható...:) Ingerküszöb függő ez is szerintem. Ketten vagyunk feleségemmel heti egy mosás nekünk nagyjából elég. Mint ahogy már írtam, a mi magas páránk inkább a vastag kő falaknak és a külső szigetelésnek köszönhető. Valamint tavaly előtt volt belső vakolás, festés...
2014. dec. 2. 19:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Elsőként én a helyedben biztos bérelnék pár napra egy ipari gépet, ami tényleg párátlanítja a házat. Mi először 10.000Ft-ért két napra béreltünk egy gépet, aminek 120L/nap volt a párátlanítási kapacitása. Csővel vezettük el a vizet, így nem tudom, pontosan mennyit is szedett ki, de sokat. Egyébként egy tufakőből épült, szigetelt ház. Aztán egy ilyet vettünk:


[link]


Ez is szerintem halk, és azóta 55% körül van a páratartalom bent, még a párás, őszi időben is.

2014. dec. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekem egy midea van tavaly óta. Két fokozatú, tényleg hangos kicsit, de a másik helyiségből nem zavaró. Viszont nekem nem megy egyfolytában, ha mosok akkor egyfolytában megy, de egyébként kb. 2-3 naponta megy annyit, hogy összegyűjtsön egy tartálynyi vizet, de a falak most is penészednek, 3-4 hetente újra kell fújni szavóval. PEdig ha most bekapcsolaom a készülékt, akkor az jelzi ki, hogy 70 % alatt van a pára…

Szóval tényleg vagy midnen nap mennie kéne, vagy pedig más oka vana penészesedésnek, én valami olyasmire tippelek, hogy kivűlről a falba kerül víz, és azon ül meg a penész (sajnos 3 külső fal van és csak 1 belső).

Szóval csak azt akarom mondani, hogy nem 100%, hogy megoldja a problémát.

2014. dec. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

A problémája azért nem oldódott meg, mert túl magasan hagyta a páratartalmat. Ideális esetben ez 40-60% között mozog.

Itt van róla egy leírás: [link]

2015. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!