Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért csíp a fürdőkádban lévő...

Miért csíp a fürdőkádban lévő víz ha fűt a bojler? Az egész furcsa, mert külön órája van, de mégis fűthet nonstop ha fogy a víz. A bojlerbe menő vezetékszínek: piros, fekete kék (ez is furcsa.

Figyelt kérdés
Mióta itt lakok én pucolom ki, úgy rakom össze ahogy volt.
2014. dec. 7. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Csoda hogy még élsz. Hívj villanyszerelőt.
2014. dec. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Mekk Elek utolsó mondata:


"Mióta itt lakok én pucolom ki, úgy rakom össze ahogy volt."

2014. dec. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bp1985 ***** válasza:
57%
Ezek szerint mégsem értesz hozzá.
2014. dec. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
hehe
2014. dec. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mondtam,h igen?
2014. dec. 7. 21:12
 6/9 cernageza ***** válasza:
Földelés hibája?
2014. dec. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szpring válasza:
100%
ÉLETVESZÉLY-ben van aki használja. Azonnal áramtalanítsd, és hívj villanyszerelőt. A védőföldelés szakadt. Normál esetben a védőföld és a nullvezető az óránál közösítve van , tehát ohm-mérővel kimérhető 1-2 ohm ellenállást szabadna max mérni közöttük a bojlernál.
2014. dec. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szpring válasza:
100%
Ha a védőföld nem szakadt, akkor az óránál a földelő szondát kell ellenőrizni, az szakadt. ez a ritkább eset, de előfordulhat.
2014. dec. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A régi szabvány szerint a piros a védővezető színe, ami ma már zöld-sárga. A másik kettő egyértelmű(mármint nekem).

Gondolom ha te takarítod, akkor alkalmanként cserélsz benne, betétet,tömítést,vezeték garnitúrát. Természetesen ellenőrzöd a kötések minőségét és jóságát is.

Villszer.

2014. dec. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!