Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lézezik-e olyan LED-s világító...

Lézezik-e olyan LED-s világítótest, ami akkumulátorról működik ( tehát teljesen független a 220-as hálózattól ), és képes bevilágítani egy átlag méretű helyiséget? ( konyha, nagyszoba pl)

Figyelt kérdés
Az a tervem, hogy ilyet telepítek otthonra, veszek hozzá pótaksit, és a mhelyemen fogom tölteni.

2015. febr. 12. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen. Vannak 12 voltos izzók is.
2015. febr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Alap megoldás lehet a sima 12 voltos led "izzó". Ezeket ha egy közönséges autó akksira kötöd, megfelelő polaritással akkor remekül világítanak. Nálunk itthon ledek vannak ezért nagyjából tudom, hogy hány watt kell egy szobába.

A nappalink 25 nm-es és ott van 40-45 wattnyi led.

A dolgozó 15nm-es és itt van egy 25 wattos ledpanel.

Ezeknek már van fénye bőven, de gondolnod kell a lokális világításra is.

Felhoznék pár hátrányt:

Meg kell oldanod minden lámpa kábelezését, kapcsolását.

Az akkukat gyakran kell emelgetned és vinned tölteni, ráadásul 5év körül valószínűleg tönkremennek. Egy 25wattos fogyasztó felvesz 2ampert, ezt egy 15 kilós, 44Ahs autó akku 22 órán keresztül képes leadni.

Ha neked megéri ez a viszonylag sok háttulütő akkor csináld, én tuti nem mennék bele.

2015. febr. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Én nem egészen erre gondoltam. Hanem van e olyan világító eszköz, amelynek saját akksija van, 220-ról müködő töltővel.

2015. febr. 13. 14:53
 4/11 bamboochatheone ***** válasza:

Miért nem csinálsz magadnak?

Amúgy LED-es zseblámpa.

2015. febr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem van ilyen. Hálózatról töltöm és egy utcát bevilágít.

A teljesítménye 30 Wattos.

https://www.youtube.com/watch?v=mGLKpscbXD4

2015. febr. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ilyen lámpa fejbe építettem bele a három db 10 Wattos ledet és három dm videó kamera akkuról működik, ami 8.4 V-os és 7Ah-s kapacitású.
2015. febr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kép lemaradt: [link]
2015. febr. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ami még mindig kimaradt, a lámpa középső fény sávját kipróbáltam egy kicsi szobában, hogy milyen fénye van.

Igazság szerint csak azt néztem, hogy mennyire élesen tudom határolni a forgalomban vakító, felfelé kilépő fényét, de a lényeg a lényeg, itt egy szobában látható a fény középső harmad része, ami kb 6 órán keresztül működik egyfolytában.


íViszont egyetzlen gond van vele, álló helyzetben kevés a hűtése és túlmelegszik. Viszont amire én használom, kint menet közben nem tud túlmelegedni, mert hűti a menetszél.

2015. febr. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindig kihagyok valamit. Most pl lemaradt a link. Úgy látszik ez intő jel, hogy menjek már aludni.

https://www.youtube.com/watch?v=YaXkuYq77M0

2015. febr. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A linkekért külön köszönet, nagyon hasznosak.

2015. febr. 16. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!