Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógép a mosógép tetején?

Mosogatógép a mosógép tetején?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy érdekes problémával állnék elő :)

Albérletben élünk, a tulaj feleslegesnek vélte kiépíteni a konyhában a kiállásokat, az egyetlen vízvételi forrás egy Hajdu átfolyós vízmelegítőnél van, jóó magasan fent a felső szekrényben. Emellett a konyhaszekrényt is szét kellene a csövek számára kaszabolni, így, bár az engedélyünk van hozzá, mégis halasztanánk ezt a munkát, drága és hosszadalmas mulatságnak tűnik.

A fürdőszobában van egy szabad kiállásunk, és a vízleeresztést is meg tudnánk oldani egy kombinált szifonnal. Csakhogy a mosogatógép önmagában nem fér el, legfeljebb a mosógép tetejére tudjuk feltenni.

A ki és bepakolással nem lenne problémánk, még gond nélkül felérjük... na de a mosógép elbírná vajon ezt a súlyt? A vízkieresztésnél kiküszöbölhető az a probléma, hogy a víznek mindenképpen lefelé kell folynia?

A válaszokat előre is köszönöm :)


2015. ápr. 1. 18:51
 1/2 anonim válasza:

Azért nem egyszerű a kérdésed, mert nem minden gyártó ugyannabból az anyagból, ugyanolyan anyagvastagsággal gyártja a termékeit. Ezért nem lehet felelősséggel kijelenteni, hogy meg fogja bírni. De...

Szerintem meg kellene, hogy bírja. Én nem egyszer kétszer álltam már rá véletlenül/szándékosan gép tetejére (96kg vagyok), persze nem teljes testsúllyal, de még úgy is biztosan nehezebb vagyok a mosogatógépnél.

Viszont én azt csinálnám, hogy a mosogató gép tetejére tenném a mosógépet. Szerintem bepakolni is egyszerűbb és a mosógép rázkódását is bele kell kalkulálni. Bár lehet, hogy ez nem számottevő.

Mindenképp vegyétek figyelembe, hogy a gép nem korrodált-e!

És szerintem tegyetek 1-1 deszkát a 2-2 lába alá, hogy oszoljon a súly!

Így biztosan nem lesz gond.

2015. ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! közben beszéltünk a tulajjal, és bár kisebb ráfordítással, de meg tudjuk oldani hogy a gép a helyén legyen, a konyhában :)

Sajnos fordítva nem működött volna, mert a mosogatógép jóval keskenyebb, mint a mosógép :)

2015. ápr. 8. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!