Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gáztűzhely, kombinált vagy...

Gáztűzhely, kombinált vagy villany? Melyik a jobb, gazdaságosabb mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok nem tudom melyik lenne a legcélszerűbb. Köszi
2010. febr. 20. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gáz lap, villany sütővel. Mert a villany sütő sokkal egyenletesebben és szebben süt. Főleg ha hőlégkevereő funkció is van benne. A teljes villany tűzhelynek mindenképpen kell a 3 fázis, 380V, ami nem biztos, hogy neked be van húzva. A villany sütö önmagában viszont max. 2000 wattos, ami akár egy sima földelt konnektorról is mehet. Röviden ennyi.
2010. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előző válaszadónak majdnem teljesen igaza van, csak az nem stimmel, hogy villanytüzhelyhez mindenképp kell a 3 fázis. Lehet 1 fázisról is használni, max nem egyszerre az egészet.


puszi

2010. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első voltam, és műszaki eladó. Tapasztalat: egy villany tűzhely kb. 8-10 kW-os. Ezt a villanyszerelő nem nagyon fogja bekötni egy fázisra, a szakszervíz legalábbis biztosan nem. Régen volt lehetőség az úgynevezett reteszelésre, amikor a lapok egy részét, és a sütőt mintegy leválasztották egymástól, hogy semmiképpen ne lehessen egyszerre használni, mert akkor leégette volna a vezetéket a falban. Ma már nem minden tűzhely esetében létezik ez a megoldás, szóval kétséges. Ha meg kontár köti, és felgyújtod miatta a házat, akkor megette a fene...
2010. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!