Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Beépített gáztűzhelyet és...

Beépített gáztűzhelyet és sütőt szerenék venni. Melyik a jobb a gázos vagy a villany?

Figyelt kérdés

Érvek és ellenérvek érdekelnének. Márkát is írhattok, hogy melyik jó és melyik nem.

Köszönöm


2009. nov. 12. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Villanysütő: "szebb" lesz a sütés végeredménye,biztonságosabb,viszont kicsivel drágább a használata,és áramszünet esetén nem működik.

Gázsütő: olcsóbb az üzemelés(főleg LTP-i általánynál), az égéshez a helyiség oxigénjét használja fel-> a konyha minimális szellőzését biztosítani kell,hosszú távon a gáz a falakat picit sárgítja(min 10év).A Lakástűz lehetősége nagyobb a gázoson.

2009. nov. 13. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

MIndig villanysütőm volt, aztán itt gázsütőt "örököltem", amikor ideköltöztünk. Nehézkesen sült át az étel, az alja sokszor odakapott, a piskóta laposabb volt a megszokottnál, pedig statikus sütő volt.

Tavaly végre felújítottuk a konyhát és beépített villanysütőt kaptam. Azóta megint szép pirosra sül a hús teteje is, magas a piskóta, még egyszer sem száradt ki és tört miszlikre a piskótatekercs, nem kapott oda a pizza alja.

Én a villanysütőt ajánlom, ha ne adj' ég áramszünet van, ezerféle ételből választhatsz, amihez elég a gázfőzőlapod.

2009. nov. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sütőben én is mindenképpen a villanyt ajánlom. Gyönyörűen sül meg benne minden. Valóban drágább, de ha az ember ad arra, hogy szépek legyenek a sütik (én főleg erre használom), akkor csakis a villany éri meg.

Főzéshez szerintem jobb a gáz.

2009. nov. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sütőben szintén a villanyra szavazok, a gázzal nehéz pontosan beállítani a hőmérsékletet, és gyakori az "alja megég, teteje nyers" probléma. Viszont a tűzhely rész szerintem egyértelműen a gáz a jobb, mert könnyebb szabályozni. Igaz, én csak régebbi típusú elektromosat használtam, de az nem vált be. Lassan hűlt ki, ezért, ha futott ki az étel, vagy készült odakapni, akkor hiába vettem lejjebb a fokozatot, mire lehűlt, addigra a kaja odaégett.
2009. nov. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Gáz sütő alsó felső gázgrillel...


ugyanúgy megsüt mindent, és nem kerül egy sütés egy vagyonba!!


Egy villanysütő képes egy 2 órás sütés alatt akár 16 Kw áramot is elégetni...


Tökmindegy mi van a tájékoztatóra írva, zabál mint az állat!!!


Havi 3-4 alkalom sütés 25 - 30 ezres villanyszámlát csinál!!

2009. nov. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

Gáznál meg egyszerű megoldani hogy ne süljön oda az alja a teteje meg ne maradjon nyers!!


Mindent felülre kell tenni, és alulra berakni valamiylen árnyékoló lemezt, vagy üres tepsiket, hogy árnyékot tartson a cuccnak amit sütni akarsz!!!

2009. nov. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Mekkora baromság, az előző!!!

Nekem 4 évig volt full villanytűzhelyem. Sokat nem főztem rajta, de rengeteget sütöttem. Átlagban heti 1-3 alkalommal sütöttem valamit (általában olyan 25-30 perceket ment a sütő). Mellette főleg halogénlámpákkal világítottunk, egész nap ment a számítógép és a villanyszámlánk nem érte el a havi 7000 Ft-ot!

És nem kellett trükközni, meg bevinni a panelba cserépdarabot, nem kellett plusz üres tepsiket szétégetnem, csak azért mert sütni szerettem volna valami jót, szépet.

2009. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Sütő: mindenképp villany. Imádom. Sokkal egyenletesebben süt, mint az előző gázsütőm.

Főzőlap: ez már nehezebb kérdés.Először gáz volt, azon tanultam meg főzni.Aztán költözés miatt villany lett.Hát azon újra meg kellett tanulni főzni.Pl. hamarabb kell letartalékolni, mert nem rögtön csökken a hőmérséklete.De hamarabb ki lehet kapcsolni is,mert maradékhőn is fő az étel.Fontos szempont, hogy milyen edényeid vannak, esetleg áldozol-e új készletre.Villany főzőlapra nem jó a gömbölyű aljú lábas, fazék.Billeg rajta.De mára annyira megszoktam, hogy már ragaszkodom a villanyhoz.

Nekem Indesit márkájú van, 1,5 éves villanytűzhely.

2009. nov. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!