Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A feszültség nem nő csak a...

Dani0327 kérdése:

A feszültség nem nő csak a fordulat, (AC motor), ez, hogy van?

Figyelt kérdés
Egy varrógép pedálját lemértem, elősször bedugtam a kábelt a konnektorba és a motorba érkező részében majdnem 200V-volt, rátettem a pedált is és abban az állásban ahol éppen elindul a motor 230V-volt benne, tovább nyomva a pedált a feszültség változatlan viszont a motor fordulatszáma nő. Hogyan lehetséges ez?

2015. ápr. 27. 07:44
 1/5 Tengor ***** válasza:
Úgy, hogy árammal megy a motor és nem feszültséggel? A konnektorban 230 V van, ez nem nagyon fog jelentősen emelkedni.
2015. ápr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De az, hogy hány ampert vesz fel az tudtommal a fogyasztótól függ, és a feszültség emelésével növelhetjük a fordulatot, vagy váltóáramú motoromnál ez máshogy van?
2015. ápr. 27. 09:05
 3/5 electroman75 ***** válasza:
Még 1 dolgot nem említettél a feszültségen és az áramon kívül! Ez pedig az ellenállás, ha régi fajta(TUR2) motorod van akkor ha szétszednéd a pedált abban találnál 2 hengert amiben szén korongok vannak. Ahogy lenyomod a pedált azok összepréselődnek csökken az ellenállás, növekszik a fordulat.
2015. ápr. 28. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, erről meg is feledkeztem, viszont ahogy az ellenállás csökken úgy fokozatosan kéne a feszültségnek növekednie,nem?
2015. ápr. 28. 12:42
 5/5 anonim válasza:

Lehet frekiváltós a cucc. Bár varrógépnél nem lenne rentábilis....

üdv

2015. ápr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!