Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elromlott a mosógépünk, a...

Elromlott a mosógépünk, a szerelő szerint nem érdemes megjavítani, újat kell vennünk. Kinek milyen gyártmány vált be? A miénk Whirpool, de ilyet nem akarok venni. Milyet ajánlotok, ami nem horror áron van?

Figyelt kérdés
2015. jún. 2. 11:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog ez a tervezett elavulás, mert ugyan létezik a dolog de messze nem minden gyártónál. Egy televíziós tervezőmérnök mondta nekem még 10 éve, hogy meg lehetett építeni egy tévét úgy, hogy ahhoz a képcső egész élettartama alatt ne kelljen hozzányúlni, de más volt az utasítás. Megadtak egy keretet, és abból kellett kihozni minden alkatrészt. Betehettek volna egy 14V-os ágra 25 vagy akár 50V-os elkókat is, mégis a 16V-osokat tették be mert úgy megfelezték a költségeket, ennek az ára az lett hogy jobban is melegedett, hamarabb purcant is ki. Ez csak egy alkatrész a több százból.

Az viszont nem igaz hogy ilyesmivel minden gyártó él, inkább csak a hulladékok és gyanúsan olcsók. Nem a szép embléma miatt kerül a Bosch annyival többe mint egy Beko.

És nem kell túlmisztifikálni a régi korok gépeinek tartósságát, emlékszem én azokra és volt belőlük rengeteg ami egy határ fos, és kellett bőven szervizelni azokat is. Igazi minőséget kell venni sokkal drágábban és kiterjedt szervizhálózattal, akkor nem lesz ilyen gond.

Mellékesen még megjegyezném, hogy sok szerelő ítéli javíthatatlannak azokat a gépeket, amik bár javíthatók de sok munkájuk lenne vele (ergo kevesebb pénz). Van egy LG blu-ray íróm ami megadta magát, és mivel harmincezerbe került 2 éve ezért elvittem egy helyi szerelőhöz. Szétszedte, megnézte, méregette, azt mondta vezérlőhibás és javíthatatlan. Hazavittem, feküdt ott pár hónapot, majd amikor a fent említett mérnökkel beszélgettünk és szóba került a dolog, felajánlotta hogy ránéz. 1 darab SMD diódát kellett cserélni benne (2 Ft), és ma is megy szépen. Rengeteg kontár szerelő van, ezért érdemes a hivatalos márkaszervizre bízni az ilyesmit.

2015. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A koltsegcsokkentes teljesen mas tema. Semmi koze a tervezett elavulashoz.
2015. jún. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A tervezett avulásra: Miért kell egy tápegységben az elektrolit kondenzátort a legmelegebb helyre tenni? És ha ez nem elég, hozzáragasztani???

Ha ez nem TERVEZETT akkor mi?

Miért kell egy CRT TV-ben a eepromot odatenni a sorkimenő mellé? .... Nincs tervezett avulás mi? Szar duma..

2015. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Maxitabi ***** válasza:

Ha elöltöltős, akkor használt-felújított miele a mielegepek.hu-ról.

Ha felültöltős,akkor is nézz használt-felújított miele után,de megbízható helyről,ahol garancia is van.

Egyesek szerint nem érdemes 80 ezernél többet kiadni,úgyis tönkremennek; mások szerint a jóval drágább gép hosszú távon olcsóbbb lesz (nem mindig igaz)... Nem tudsz okos lenni...

2015. jún. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
ez nem "szar duma" baratom, ez egy szakma. Tudom hogy Magyarorszagon mindenki azt hiszi hogy ert mindenhez, de hidd el, nem igy van.
2015. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Hát igen.nekem is ez a tapasztalatom hogy kb-5év és végük.de volt már olyanom is hogy kb 2,5-évet birt csak.még max annyit segithetsz magamon hogy kötsz rá hosszabotott garanciát,igy a müködését tzdos magadnak garantálni 5-évig.kicsit drágább,de elenyészö összeg ha nézünk egy javitást.de a virpool nekünk is kinyult 2,5 évvel a vásárlás után.a javitás nem kifizetödö.azt mondta rá a szerelö.ez elödt levö gépünk szintén virpool volt,na az kibirta 5évet magátol.nost van zanussi,ez idáig müködik.kb2 éve de erre van hosszabitott gari.(5-év)reméllem nem fog kelleni.
2015. dec. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!