Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Létezik, hogy 2 személymérlegn...

Létezik, hogy 2 személymérlegnek ugyanaz a hibája?

Figyelt kérdés
Vettünk a media marktban egy beuer személymérleget 5600 ft-ért, úgyhogy még nem is olcsó szerintem. Hazavittük, tökéletesen működött. Másnap ráálltunk és bekapcsolt ugyan, de nullát mutatott, aztán, amikor leszálltunk róla, akkor kiír különböző számokat 90 és 100 között. Visszavittük és kicseréltük egy ugyanolyan mérlegre. Az szintén működött első napon. Most hazajöttünk a hosszú hétvége után, ráálltunk és ugyanaz a hiba, mint először. Ez most már gyanús. Létezik, hogy csak mi fogjuk ki a hibás mérlegeket ráadásul ugyanazzal a hibával? Az elem tutira jó benne, egyetlen gomb van rajta, de akárhányszor nyomkodjuk nem történik semmi, maximum kikapcsol. Van valami ötletetek?
2015. aug. 23. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy az egész széria valami miatt hibás.

Kérd, hogy másik termékre cseréljék, mert ebben elvesztetted a bizalmad.

2015. aug. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szirty ***** válasza:

Lehetséges hogy el kellene olvasni a használati utasítását és megfelelően kellene használni.


Elképzelhetőnek tartom, hogy a készülék a tömeg érzékelésekor kapcsol be és azonnal tárázza magát.


Ha ez így van, akkor javaslom kipróbálásra a következőt:

Tegyenek rövid ideig terhelést a mérlegre (1-2 másodperc) majd vegyék le róla a terhelést és várják meg amíg a mérleg kitárázza magát (0-t nem mutat).

Ezután lehet a mérendő tömeggel terhelni.

2015. aug. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos volt a válasz, de nem kellene egyből hülyének nézni az embert. Ahogy írtam első nap teljesen normálisan mért a mérleg: ráálltunk, bekapcsolt, mért. Második nap: ráálltunk, semmi (vagy bekapcsol és nullát mutat), leszállunk pár másodperc múlva bekapcsol és 90 és 100 kg között mutat minden esetben (én 56 kg vagyok, nekem is) és nem sokkal utána kikapcsol.
2015. aug. 23. 20:59
 4/8 Szirty ***** válasza:
Ezt én mind értem. Csináld úgy ahogy leírtam!
2015. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, mégsem érted... Egyébként ma már be sem kapcsol. Vissza fogjuk vinni és visszakérjük a pénzünket.
2015. aug. 24. 05:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a helyes megoldás!
2015. aug. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szirty ***** válasza:

Még mindig értem :)

Amit írtam egy tipp volt. Ha nem jött be, hát nem jött be. Van ilyen...

2015. aug. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A válaszod kioktató volt, nem segítőkész. Egy tippet nem szokás így kezdeni: "Lehetséges hogy el kellene olvasni a használati utasítását és megfelelően kellene használni."
2015. aug. 24. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!