Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Aquastic vagy Hajdu villanyboj...

Aquastic vagy Hajdu villanybojler közül melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Aquastic állítólag ugyanaz mint a Hajdu, csak azonos méretben jó 15000 forinttal olcsóbb. Melyik jobb a két márka közül?
2015. okt. 2. 11:37
 1/9 Gugu Gabor ***** válasza:
88%

Az aquastick is hajdu... csak költség csökkentési okokból más a gyártástechnologia...de persze "ugyan az a minőség" de pld a gari kevesebb rá azthiszem


Bojlert nem 2 évre veszel szerintem nem éri meg spórolni rajta

2015. okt. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha belegondolsz, hogy a bojler egy nagy tartály, amibe belelóg a vízmelegítő, akkor egyetlen pillanatig nem habozol az olcsóbbat venni.

De ha találsz még olcsóbbat, egyetlen pillanatig ne habozz.


Még egyszer, a bojler egy darab fém, amibe belelőgattak egy cserélhető vízmelegítő spirált.

2015. okt. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Gugu Gabor ***** válasza:
88%

Valóban egy darab fém...


Azért nem árt ezt az apróságot is figyelembe venni:

[link]

2015. okt. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
92%
Én a drágábbat venném, de persze te tudod mennyi pénzed van rá. Az aquastic tartályra 5 míg a hajdú tartályra 7 év garanciát adnak. Vajon miért? Ezek alapján feltételezhető, hogy a hajdunak jobb minőségű a tartálya, korrozióvédelme.
2015. okt. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanúgy hajdu bojler, a hajdu csinálja ugyanúgy. Csak ez már modernebb technológia szerint működik, másabb a kialakítása, és ás fajta anyag összetétele főleg a belső tartály terén. Az alapelv ugyanaz mint a többié, ott egy nagy tartály ami szigetelt és tartja a melegvízet benne a fűtőszál és minden egyéb cucc ami egy bojlerhez szükséges és ennyi. Ugyanúgy hajdu bojler az is, olcsó is 120 literes 42 ezer forint körül van, és bár kevés garanciát adnak rá de elég 2 évente kitakarítani belőle a vízkövet és a felfűtési ideje is 4.2 h ami kevesebb mint a régebbi 120 literes hajduknál. Mi ilyenre cseréltük le a 30 éves hajdu bojlerünket mert az már annyira a végét járta hogy már nem sok kellett hogy kilyukadjon anyagilag meg akkor volt rá keret így nem vártam mire bedöglik és pont nem lesz pénzem másikra, lecseréltem ezt. Egy kis műszaki üzletbe vettem ahol egy nagyon jó barátom dolgozik mint eladó, ő mondta hogy ugyanolyan jó meg minden és egyszerűbb is a karbantartása meg alkatrészből is lehet venni hozzá gyárit nem úgy mint a régi típusú téglalap alakú lámpás hajduknál mert azokból már csak utángyártottat kapni amire egyre többen panaszkodnak.
2016. febr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Hihetetlen fizikai ostobaságokat írnak páran, szinte égés, hogy bármilyen oklevelet kaptak a hozzászólók.

A korrózió valóban egy szakszó a vikipédiában, de nem ez leskelődik a bojlerekre elsőorban (lévén hogy ugyanabban az acélműben hengerelték mindkét lemezt, és a fűtőszál is valószínűleg azonos típus).

A vízkő az vízkő, nem tudja milyen gyártó termékébe kerül épp bele. Ugyanúgy dolgoziuk.

VEDD AZ OLCSÓBBAT? ÉS NE FOGLALKOZZ AZ ITT KOMMENTELŐ SZAKMUNKÁSOKKAL. ÉRTED?????????

2016. febr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
Épp tegnap szereltem egy Aquastikot. Két éves, és szét van rohadva az alja... A Hajdu százszor jobb. Utálom az olasz bojlereket. Nagyon szarok!!!
2016. okt. 23. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kedves 7-es ha olyan nagy szerelő vagy,akkor tudod hogy Lengyelországban gyártatja a magyar cég a Hajdu az aquastic-ot 😉 semmi köze a franciákhoz.
2019. ápr. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jesszus rossz olvasni a kommenteket. AKKOR MÉGEGYSZER: AZ AQUASTIC BOJLEREKET A HAJDÚ GYÁRTJA!!!!
2022. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!