Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen porszívót ajánlotok,...

Milyen porszívót ajánlotok, illetve milyent NE vegyek?

Figyelt kérdés
Átlagos méretű családi ház takarítására kellene. Szeretnék jó erőset, de nem nagy méretűt, egyebekben nincs elképzelésem. Max. 30 ezer Ft-ot szánok rá. Kérem, írjátok meg a saját tapasztalatotok alapján, hogy melyik jobb: porzsákos, vagy porzsák nélküli, illetve álló, vagy hagyományos porszívó, stb...
2015. okt. 3. 14:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én abból indultam ki a porzsák kérdésnél a legutolsó vásárlásnál, hogy a Miele (számomra ők a porszívók csúcsa) valamiért nem gyárt porzsák nélkülit így én is csak azt néztem, ami zsákos.

Több porzsákosat (nem cserélhető) és nem porzsákosat (tartályos) is elhasználtunk, tönkrementek viszonylag hamar, de míg mentek sem szerettem őket, mert utáltam, hogy öntögetni kell ki belőle, ez koszos művelet is volt, mikor a tartályból öntöttem a kukába azt, amit felszívott. A finom por mindegy mit csináltam szállt szanaszét. Lehet ez kertesben nem gond, de panelben csak ezért nem akartam lemenni, meg amúgy is, majd télen is pont kijárkáltam volna a portartállyal, vagy zsákkal...


A vizes a legszarabb - olyanunk is volt - amelyik a vízbe rakja a retket, amit folyton ki kell önteni a tartályból lehetőleg azonnal, különben belerohad. A tartályt nem árt ilyenkor kimosni is.... Pfuj. Ha valami keveset épp csak fel kellett szippantani egy csomó plusz vesződség volt, hogy feltölteni a tartályt, utána kiönteni, kiöblíteni legalább, ha mosni nem is kellett. Ha meg bennemaradt és halasztgattam, akkor olyan büdös volt utána a víz benne, hogy akkor meg már azért nem akartam megcsinálni...

Egyébként olyan 25-30 ezrekért vettük a porszívóinkat előtte. Mielére legutoljára sem telt, így mást kellett nézni.



Végül 20 ezer alatt vettünk egy electrolux porszívót, cserélhető porzsákkal. Egy évre nekem 5-6 porzsák elég, ez 1600-1900 forint évente, attól függ, hogy hol veszem és papírból vagy ilyen gyapjús valamiből van. Szóval nem drága a fenntartása. Jó erősen szív, két éve nincs semmi baja, ha mégis lesz, nem leszek rosszul, hogy megint beszart egy drága porszívó.


Amit még nézz meg, az az, hogy a HEPA szűrője milyen fajta és hol lehet venni és mennyiért. Nekem volt egy Dirt Devil porszívóm, ami amellett, hogy nem sokáig bírta a 30 ezer forintos árért, valami 7 ezer foritos hepa szűrővel rendelkezett, amit csak egy helyen lehetett a neten venni +1200 forintos posta költséggel. Na ez a mostani ebben is jobb, elég univerzális a hepája és nem is veszélyes, valami 3000 forint én még amúgy nem cseréltem ki.


Ja és a mosható hepa is kamu, utána úgy se lesz ugyanolyan jó.

2015. okt. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!