Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az egyfazisu aszinkron villany...

Az egyfazisu aszinkron villanymotornál mi kapcsolja a segéd fázist? Ha elromlik mi a megoldás úgy hogy automata legyen az indítás . Szóval ne kelljen gombot nyomogatni

Figyelt kérdés
2015. nov. 5. 17:28
 1/4 electroman75 ***** válasza:
Kétféle tekercseléssel gyártanak egyfázisú motort, ami állandó üzemű kondival(folyamatos fáziseltolás van), és ami csak indításkor van bekapcsolva a kondi.A kondit kapcsolhatod kézzel,valamint indító relével ami a motor áramát figyeli és ha szükséges rákapcsolja a segédfázist. Ezt a relét a motor áramára kell méretezni. De sokkal üzembiztosabb ha állandó üzemű a segédfázis a motornál.
2015. nov. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Kérdésedből nekem az jön le, mintha hűtőgép kompresszorod lenne. Abban van egy klikszonnak nevezett állatfajta, mely addig tartja üzemben a segédfázist, amíg a motoron a névleges áramnál nagyobb áram folyik. Kondenzátoros motoroknál a kondi az esetek döntő többségében mindig közvetlenül össze van kötve a géppel. Kivétel a forgásirány változtatási lehetőség, illetve amikor a gépet nehéz-indítani kell, mert ilyenkor a kondi akkora áramot hajt a segédfázis tekercsen, hogy az a túlterheléstől tönkremegy, ha a kondit nem kapcsolják le róla.


Ezenkívül van egy kis teljesítményű motoroknál elterjedt megoldás, mikor a segédfázis tekercs rövidre van zárva gyárilag. Ekkor a segédfázis tekercs menetszáma 1-3 között változik, átmérője a 3 mm-t is elérheti. Ebben az esetben a második fázis mágneses terét a rövidre zárt tekercselés hozza létre nagyjából 90 fokra főfázishoz képest.


Számodra a megoldás a következő: A nyomógombbal párhuzamosan be kell építeni egy időrelét, melynek időművét úgy kell beállítani, hogy az csak az indítás idejéig kapcsoljon.


Üdv!

2015. nov. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem nem. Ez egy 1,1 kW-os 1450es fordulatu motor jelenleg kompresszort hajt csak az a baj ha elfogy a levegő nem indul autómatikusan a segédfazis miatt
2015. nov. 10. 23:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egy kiszuperált pillanatforrasztó pákából csináltam relés indítást.

Ahová a pákahegy kell, azt sorba kötöttem a motor főtekercsével.

Ahová eredetileg az áram megy a pákára, a tekercsre relét kötöttem. Elég sokat kellett kísérletezni hogy találjak olyat amivel időben elenged ha lecsökken az indító áram, még egy 40-es izzót is rá kellett kötnöm. A relé pedig a segédfázist kapcsolja.

2016. máj. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!