Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektrolux hajdu mosogep...

Elektrolux hajdu mosogep hasznalata?

Figyelt kérdés

tegnap vettem hasznaltan.este elinditottam.hajnalban mikor megebredtem hallottam hogy meg mindig megy pedig gondolom mar reg nem kellett volna.

Valaki aki esetleg tudja le tudna nekem irni hogyan is kell akkor ezt hasznalni hogy vegig is csinalja a programot?

koszi elore is.


2015. dec. 3. 10:50
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsi.rosszul irtam. energo lux
2015. dec. 3. 10:54
 2/4 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A programkapcsoló meghajtó motorja hibás, vagy ha időközönként leáll, akkor a programkapcsoló mechanikája van valahol eltörve.

Előbbi egyszerűbben, utóbbi szinte csak egységcserével javítható.


Üdv.

2015. dec. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

hasznalhato addig amig megnezetem valakivel ugy hogy en allitom kezzel a programokat?

esetleg azt hogyan kell?

nincs kulon rairva a centrizes es pl nem tudom a mosas oblites kozott

oblites es centri hogy van akkor igy hogy nem csinalja vegig a programokat hova kellene allitani.

koszi a valaszt

2015. dec. 3. 11:39
 4/4 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Ezeken a gépeken van egy betű és egy számtárcsa.

A betűtárcsa a hőmérsékletet és a különleges állapotokat határozza meg, míg a számtárcsa az időzítést, a folyamatok közti váltás, és a folyamatok lefutását határozza meg.

A betűtárcsán az A, A/2 - a 90 fokos, a B, B/2 - a 60 fokos, a C, C/2 - a 40 fokos mosást jelenti. Az .../2 az a féladagos töltetnek megfelelő beállításokat kapcsolja. A D, E, F, G, H betűk F-ig minden energomaton megvannak jelentésük különböző. Ezekkel a betűkkel lehet a 30 fokos mosást, az áztatást, a centrifugálást, az öblítést, meg egy rakás más lehetőséget külön-külön lefuttatni.

A számtárcsán az 1 - előmosás, 2 - mosás, 3 - mosás és öblítés, 4 - öblítés, 5 - öblítés és illatosítás, vagy keményítés, 6 - öt perc centrifugálás, 7 - program vége, 8...9 - különleges beállítások.

A számtárcsán nem lehet kézileg levezényelni az egyes folyamatokat, mert nagyok a folyamatvezérlés lépcsői.

Viszont kézileg mégis lehetséges a gép működtetése, csak egy stopperre van szükség, na meg némi ügyességre, hogy ne három kattanást fordítsunk a számtárcsán, hanem csak egyet. Az ugrási lépcsők nagysága főleg mosás futtatása közben zavaró, mert a víz adagolást, mellyel a mosószert is adagoljuk nem hallható, hogy a mosószer adagolót üríti a gép a vízzel, vagy közvetlenül dobot tölt. Ugyan ez igaz az öblítésre is, hogy kiürítette-e a tartályt, vagy sem. Centrizés esetén meg a fékezési részt általában átugorjuk, úgyhát érdemes megvárni a dob lefutását.


Nagyjából ennyi.


Üdv.

2015. dec. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!