Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az edigitalnál rendeltem...

Az edigitalnál rendeltem vmit, bolti átvételt kértem, ha ott megnézem a terméket és nem tetszik, elállhatok a vásárlástól ott helyben?

Figyelt kérdés

Nem ez a célom, remélem jó lesz a termék, de olyasmi, amit jó lett volna élőben látni.

A városomban, sőt a környező megyékben egyáltalán nem lehet kapni.

Csak Pesten és Székesfehérváron, én meg a keleti országrészben lakom.

Szóval megrendeltem, bolti átvétellel, hogy ne fizessem ki előre.

Az e-mailben az van, hogy majd az Expressz pulthoz álljak, ott is ki lehet bontani, és megtekinteni a terméket, mielőtt kifizetem?

Mert ha futár hozná, akkor nem bonthatnám és próbálhatnám ki, míg ki nem fizetem.


2015. dec. 19. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

ha a cikkszám szerint megrendelt terméket kapod kézbe, a színe is stimmel, minden megvan hozzá, akkor bizony át kell venned..

ha ott jössz rá, hogy nem ilyen lovat akartál, akkor az a kereskedőtől függ, felajánl más, hasonló készüléket...


a neten már minden készüléket alaposan meg lehet szemlélni..

lásd a jutub(is) televan készülékbemutató videókkal (is).


persze ha nem fizeted ki, akkor sincs semmi. legfeljebb nem hívnak meg a szilveszteri buliba.

2015. dec. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

gondolom, hogy azt kapom, ami le van írva. de egy több tízezres műszaki cikket véleményem szerint nem elég képen látni.

csak most nem volt más választásom.

nem szeretek neten rendelni.

szeretem megnézni, kipróbálni, mit tud, kinyitni, becsukni, stb.


miféle szilveszteri buliba???

2015. dec. 19. 12:49
 3/14 A kérdező kommentje:

egyébként a két ellentétet írtad le, szóval nem is írtál semmit:


- bizony ki kell fizetni - ha nem fizeted ki, akkor sincs semmi


szóval ezzel nem vagyok előrébb.

2015. dec. 19. 12:50
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyes hülyeséget írt.

Jogod van elállni. Most nem másolok ide mindet, olvasd el az edigital oldalán a GYIK-et, és az ASZF-et is. A számla elkészültéig jogod van elállni. Ha a boltban veszed át, akkor annyi, hogy bocs, nem tetszik, nem kérem.

Ha házhoz küldték volna, akkor is visszaküldhetet. Bizonyos termékeket csak bontatlan csomagolásban, de ezt olvasd el.

Ha az átvétel napja előtt egy nappal akarod lemondani, akkor azt megteheted még elektronikus útonis, nem kell elmenni az üzletbe.

2015. dec. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az elállás joga természetesen megillet, hiszen látatlanban rendelted. Akár haza is viheted bontatlanul, ugyanúgy visszaviheted 14 napon belül, ha mégsem tetszik.

Ha ott kibontod és megnézed, na az már homályos zóna, úgy a későbbiekben már szerintem nem visszakozhatsz, de még ez sem biztos.

Szerintem a legjobb, ha otthon veszed alaposan szemügyre és a helyszínen nem bontod ki. A legtisztább a házhoz szállítás, attól garantáltan gond nélkül elállhatsz.

2015. dec. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A bontatlan csomagolást szokták írni, de az sem törvényes, mellesleg nem is életszerű. Szóval attól még visszavihető.
2015. dec. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Minden további jogkövetkezmény nélkül, az üzletekben is elállhatsz a vásárlástól!

olvasd át figyelmesen:

[link]


7. ELÁLLÁS JOG


ha valami még sem érthető:

[link]

2015. dec. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
SZoftverek esetén követelmény a bontatlan csomagolás. Egy bontott csomagolásút simán lemásolhattam otthon, feltelepíthettem, és a következő vevő szívná meg.
2015. dec. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hatos, ajánlom figyelmedbe a d) pontot, mielőtt itt "nem törvényes" kijelentésekkel dobálózol:


17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet:


5. § A felek eltérő megállapodása hiányában a fogyasztó nem gyakorolhatja a 4. § szerinti elállási jogot


a) szolgáltatás nyújtására vonatkozó szerződés esetében, ha az elállási határidő lejárta előtt a vállalkozás a teljesítést a fogyasztó beleegyezésével megkezdte;


b) olyan termék értékesítése, illetve szolgáltatás nyújtása esetében, amelynek ára, illetve díja a pénzpiac értékesítő által nem irányítható ingadozásától függ;


c) olyan termék értékesítése esetében, amely a fogyasztó személyéhez kötött, illetve amelyet a fogyasztó utasításai alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy amely természeténél fogva nem szolgáltatható vissza vagy gyorsan romlandó;


d) hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépi szoftver példányára vonatkozó szerződés esetében, ha a csomagolást a fogyasztó felbontotta;

2015. dec. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, ha vett egy telefont, teszem azt és a kicsomagoltságra hivatkoznak, akkor az nem törvényes. Mi a probléma kedves törvényekkel dobálózó? Nem valószínű a kérdés alapján, hogy műsoros vagy szoftveres adathordozót vásárolt, azt nem nagyon kell vizsgálgatni.
2015. dec. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!