Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy porszívónál mit kell...

Egy porszívónál mit kell nézni, hogy van megadva a szívóerő, milyen mértékegységben, és mi az, ami már jó? Teljesítménye mennyi legyen?

Figyelt kérdés

Van most egy akciós Zanussi, 1800 W, de az eladó lebeszélt róla, mert nem jó a szívóereje.

De azt hiába kérdeztem, hogy van az megadva, mit kell figyelni, erre nem tudott válaszolni.

Megmutogatta, hogy szerinte melyik az, ami jó, de azok mind 2x annyiba kerültek, mint ez a porszívó, amit kinéztünk.

Nyilván mindig a drágábbakat fogja nekem mutogatni az eladó, de én nem akarok 20 felett költeni erre.

Az akciós Zanussi 12-13 körül van.



2015. dec. 22. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem akarok nagyot mondani, de ha Samsung porszívót választasz, 1500W körülit egy életre vásárolsz porszívót. Nem fog tönkremenni, nem lesz baja, mindig lesz hozzá mindenféle alkatrész. Igen, nem túl olcsó ez tény. De ha azt választod akkor NEM kell az elkövetkező 20 évben porszívóra költened majd és nagyon elégedett leszel vele. Nekünk 20 éve van és most vettünk egy másikat, az is Samsung, de ajándékba vettük. Vannak már egészen mini Samsungok is, de én azért maradtam a nagy méretnél, hiszen elfér, nem zavar. Minőségi anyagokból van felépítve. Ha rá tudod szánni azt a 15 ezret akkor irány a Tesco és vegyél Samsungot.
2016. jan. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ennyit rá tudok szánni, mivel a gagyi névtelenek is 12 ezerbe kerülnek.

De mindenki azt mondja, 20 ezer alatt nincs normális porszívó. És én is kezdem ezt belátni.

Szeretem a Samsung márkát, és köszönöm a válaszod, de sajnos azért nem segít, mert minden, amit 20 éve gyártottak, az működik. 20 éve még úgy csinálták meg, hogy ne menjen tönkre 2-3 év múlva. Szóval ez nem jelenti azt, hogy egy mostani, újonnan vásárolt is 20 évig fogja bírni. jó eséllyel 1-2-3 év után kuka.

2 márkás mosógépem volt, egyik sem bírta tovább 2 évnél. 2 év után nem akartam kidobni egy 60 ezres gépet (ez már vagy 5-6 éve volt, akkor 60 ezerért nem gagyik voltak), kihívtam egy szerelőt. Mondta, hogy meg lehet csinálni, de nem érdemes, mert kb 30 ezer lenne. Köszi...

Most van egy használt gépem, amit 10 ezerért vettem egy hagyatékból, a gép idén 16 vagy 18 éves, automata, és semmi baja!

Mikroval ugyanígy jártunk, nem egy olcsót vettünk, inkább rászántuk a pénzt a márkásra, 2 évig se bírta. Ezt is 2x játszottuk el. Utána vettünk egy névtelent a Tescoban, már vagy 5-6 éve bírja.

A gyártóknak ma már nem üzlet olyan dolgokat gyártani, amik 20 évig bírják, mert akkor ki fog újat venni?

Van egy olyan fogalom, hogy "tervezett elavulás", majd nézz utána, meg tudják oldani, hogy ha veszel valamit, az néhány hónappal a garancia lejárta után tönkremenjen. Nem vagyok szakértő, de gondolom vannak már olyan anyagtesztek, amikből kiderül, hogy bizonyos anyagok, pl. műanyagok, 2 év után elrohadnak, elkopnak, elszakadnak, stb.

Így vannak kifejlesztve. És te muszáj leszel újat venni.


Szóval köszi a márkatippet, de inkább a szívóerő érdekelne, ha valaki tudja.

2016. jan. 16. 10:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ismételten azt tudom mondani, ha SAMSUNG porszívót vásárolsz azzal minőséget és legalább 20 évre szóló készüléket vásárolsz. NEM ajánlom a porzsák nélküli modelleket, ma egy olyan porszívó ami igen hatékony az PAPÍR (és nem fehér habanyagú) porzsákot használ. Nagyon ügyelj rá, hogy belevalót vegyél mindig, utángyártott is tökéletesen megfelel. Még mielőtt érvelne bárki, hogy a ruha porzsákos a legjobb, a SAMSUNG porszívókhoz is adnak általában textil porzsákot de NEM ajánlom a használatát. Ugyanis a PAPÍR szűrő anyagból készült zsák részecskéi jóval jóval kisebbek így a motor erős szívó hatására a textil szövet szétnyílik és ott átjöhet valmennyi por, visszakerülve a környezetbe és a motorba. A papír viszont a mai legkorszerűbb szűrési módszer, ezt használják az iparban is nem véletlenül.


Én konkrétan ezt a modellt ajánlom, kicsit formatervezésre régiesen hat, de ez majdnem olyan mint a miénk, paramétereiben teljesen. Azt hiszem, nem csinálsz rossz vételt vele. És ingyen házhoz is viszik. Természetesen létezik fém csöves megoldás is, de az sajnos 30 ezer forintba kerül. Ha az ember vigyáz rá, nem dobálja és nem használja a csövét poroló vasnak akkor ez a kemény műanyag cső is ugyanolyan hosszú élettartamúnak bizonyul.


Ha esetleg ilyet veszel, megköszönöm ha visszajelzel, mennyire jön majd be! ((Csak önigazolásképp, hogy jó tanácsot adtam saját tapasztalatomból kiindulva. ))


[link]

2016. jan. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még egy gondolat: A fődarabja egy ilyen porszívónak a motor, és bármilyen hihetetlen a Samsunghoz minden de minden kapható a legkisebb műanyag pöcökig baráti áron. Ezek (még) olyanok amik nem mennek tönkre. Ex-szervizesként tanácsolom, hogy mindegy melyik lesz a döntésed végül (bár magamnak én ezt választanám ebben az árban amit küldtem) de a TELJESÍTMÉNY SZABÁLYOZÓJÁT mindig MAXIMUMON működtesd. Ugyanis ha teljesen koppanásig van feltolva a teljesítmény szabályozó, akkor a motor vezérlő szabályozó elektronika NEM vesz részt a működésben és a motor gyakorlatilag csak egy az egyben rá van kapcsolva a hálózati áramra. Ilyenkor ugyanolyan működés valósul meg minden porszívóban mint a régi, hagyományos porszívóban. Mivel a motor a legerősebb legtartósabb konstrukció egy porszívóban, így garantálható így egy nagyon hosszú élettartam. 5 évenként egyébként AJÁNLOTT , hogy egy olyan ismerős aki műszaki dolgokban jártas kompresszorral jó alaposan kifúvassa a porszívókat szétszerelve kint, a szabadban. Nem bonyolult... A szívóerővel meg leszel elégedve, garantáltan. Hogy őszinte legyek, a Samsung gyárt porszívót a Zanussi nem. A Zanussi és egyéb más márkák bizony, sajnos megvesznek egy noname terméket ami viszonylag jó konstrukció, és azt címkézik fel. De ha zajban meghallgatsz egy Zanussi porszívót és egy Samsungot, akkor magad is rájössz, hogy a Samsung egy tervezés eredménye a márka minőségéhez és nem egy címkével vásárolt noname készülék. A Samsung TV-t, és háztartási gépek közül különösképp PORSZÍVÓK nagynevű gyártója.
2016. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!