Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy olajradiátorral be lehet...

Kérdezlek kérdése:

Egy olajradiátorral be lehet fűteni egy 15 négyzetméteres szobát?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy be lehet-e füteni egy olajradiátorral egy ekkora szobát. És ha igen, akkor milyet ajánlotok? Ha nem, akkor milyen más esetleges fűtési mód van, ami hatásosabb, és nem gázos, mivel gáz nincs bevezetve a lakásba.

2016. jan. 28. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Be. Még nagyobbat is, ha a nyílászárók nem szelelnek.
2016. jan. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Be lehet fűtni,de nagyon drága lesz ha állandóan megy,mert egy ilyen cucc 2 kilówatt legalább. Fatüzelésű kiskályha a legolcsóbb ,de ha nincs kémény mert egy lakásról van szó ,akkor nem jó. Esetleg még infrafilmes fűtés de az meg drágább mint egy olajradiátor de kevesebbet fogyaszt.


Szieszta gázfűtés is jó ha van szellőzése a szobának és palackról üzemelés megoldható.Hosszútávon az se olcsó.

2016. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 csapo1002 ***** válasza:
53%
Az olajradiátor egyik, és szerintem a legnagyobb hátránya, ha állandóan megy akkor egy idő után a kapcsolója nem fogja bírni és szét ég!
2016. jan. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem egy 9 tagú olajradiátorom van, kb 18 m2 a szobám, nekem elég meleget csinál, mondjuk, én még télen is csak akkor fűtök, ha kint tartósan mínuszok vannak és a lakás hőmérséklete 17-18 °C alá megy, mert nem igazán igénylem a meleget
2016. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Önálló fűtésre az infrafűtés nem az igazi szerintem. Ugyanis az nem a levegőt melegíti, így kisebb a helyiség légkörzése, a falak melegítése. A hidegebb falak miatt pedig a páralecsapódás és penész veszélye. Az olaj és egyéb radiátorok (illetve falfűtés) esetén a konvekció légáramlator indít, ez biztosítja az egyenletesebb hőelosztást a helyiségben.

A kettő kombinálása érdekes lehet. Ha nincs nagy hőigény, az infrapanel gazdaságosabb, viszont ha jön a nagy hideg, az olajradiátor mentheti a helyzetet.

2016. jan. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!