Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melegszik a hosszabbító...

Melegszik a hosszabbító kábele, amikor megy a mosógép, ez normális?

Figyelt kérdés
Amikor bekapcsolom a mosógépet, a hosszabbító kábele, amivel a hálózatra van kötve, felmelegszik. Csak a hosszabbítóé, a mosógépé nem, és maga a hosszabbító vagy a konnektor sem meleg. Aztán mikor már a vége fele jár a mosás, akkor lehűl (gondolom, akkor már nem forralja a gép a vizet, és kevesebb áramot fogyaszt). Ez normális, vagy baj lehet belőle? Mit csináljak, elég, ha veszek egy új hosszabbítót, vagy hívjak villanyszerelőt?
2016. jan. 30. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészséges dolog.

A mosógépre rá van írva a fogyasztása, meg a hossabbitóra is rá van írva a terhelhetősége, olyan hosszabitót vegyél, ami jóval többel terhelhető, mint amennyit a mosógép fagyaszt.

2016. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Na most mi melegszik? Olvasd már vissza mit írtál. " Melegszik a hosszabbító. " "és maga a hosszabbító vagy a konnektor nem meleg".
2016. jan. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TR75 ***** válasza:
Az 1. hozzászólónak igaza van. A hosszabító terhelhetősége bőven nagyobb legyen a mosógép teljesítményénél (>2000W). És az sem árt, ha nincs feltekerve a hosszabbító kábele (már persze akkor, ha lengő hosszabbítóról beszélünk, a sima hosszabbítók kábele általában olyan rövid, hogy feltekerésről nem nagyon beszélhetünk).
2016. jan. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnéztem, a mosógép fogyasztása és a hosszabbító terhelhetősége is 2300 W. Veszek egy nagyobb terhelhetőségű hosszabbítót, és ha az is melegszik, akkor szerelő.
2016. jan. 30. 22:31
 5/7 TR75 ***** válasza:
Azért a melegedés nem olyan nagy probléma, inkább a csatlakozásoknál kell jobban figyelni (gép és hosszabbító, hosszabbító és konnektor), ott nagyobb az esélye annak, hogy megég a matéria (nálam például a hosszabbító dugója égett meg a konnektorban, mindkettőt cseréltem).
2016. jan. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2. voltam. Hiába írsz nekem privátot , akkor se jól fogalmazol. Úgyhogy neked kellene elolvasnod még egyszer.
2016. jan. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szirty ***** válasza:

Kicsi a hosszabbító kábelének a keresztmetszete!

A legtöbb TESCO gazdaságos, OBI-s narancssárga kici kínai ócó hosszabbító 0.5 mm2 vagy 1mm2 vezetékkel van szerelve.

Az nem igazán komálja a 10A-es áramot.


Olyat vegyél amin minimum 1.5mm2-es kábel van! Az nem fog melegedni.

2016. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!