Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Létezik olyan energiatakarékos...

Létezik olyan energiatakarékos izzó ami fényerő-szabályozós lámpába is jó?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 08:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%

Igen, van olyan!

De azok nem gaztoltesuek, hanem LED-ekbol allnak. Egyenlore csak iranyitott valtozataval talalkoztam(tukros),lehet, hogy van masfajta is.

A gaztoltesu energiatakarekos "izzo" (inkabb vilagitocso) azert nem hasznalhato teljesitmeny(feszultseg)szabalyozoval, mert a foglalataban elhelyezkedo elektronika bizonyos feszultseg alatt mar nem uzemel.

2010. márc. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Az 1. vagyok!

Annyit szeretnek meg hozzafuzni:

a LED-esekbol sem midegyik alkalmas!

A szabalyozhatoak valamivel tobbe kerulnek!

2010. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Igen van gázkisüléses és ledes formában is .

Igaz ezek akár duplájába is kerülhetnek.

Például a conrad.hu oldalon megnézheted és vehetsz is !

2010. márc. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%
a halogén izzók között keresgélj (kb. 25%-os az energia megtakarítás a hagyományos izzókhoz képest)
2010. márc. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
36%
Ha szabályozni szeretnéd a fénxerőt,akkor spájzolj be villanykörtéből 10-20 évre!75-ös villanykötét még kapsz,de halogénből tízszeres áron van még 100-as is.A kompakt fénycsövek takarékosak,de a rossz színvisszaadásuk miatt 5-szörös megvilágításra van szükség,és már el is veszett az előnyük,de az egészségkárosító hatásuk megmarad,pl.olvasólámpába nem szabad beczavarni a sugárzása miatt,és higanytartalma miatt veszélyes hulladékként kell kezelni!A ledlámpák fényerejüket tekintve inkább szorulnának a fényerejük növelésére,mintsem a csökkentésükre.
2010. márc. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%

Néhány kiigazítás az előttem zagyválóhoz !

1.A halogén izzók nem lényegesen drágábbak a csöves vagy ledes lámpákhoz képest.

2.Ha nem valami gagyi csöves izzót veszel a színvisszaadása és fényereje is tökéletes, pl. az én Philipsem 18w-os és jobb mint a 75w-os hagyományos.

3.A hagyományos izzó is veszélyes hulladék !Különben is higanyt már nem lehet alkalmazni a csöves lámpákban sem.

4. A legnagyobb tévhit a sugárzás, nincs lényeges sugárzása tehát bárhol nyugodtan alkalmazhatod, pl. az olvasólámpa vezetéke több káros elektromágneses sugárzást bocsát ki mint az izzó!

Üdv. én a 29én hozzászóló vill.szerelő voltam

2010. ápr. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36%

Kikérem magamnak ezt a hangnemet!

Először is ha figyelmesen olvastad volna,akkor értetted volna hogy az ár a sima villanykörtéhez volt viszonyítva.

Másodszor pedig a fénycsővek színképe(mindegyiké)vonalas,ami annyit jelent hogy a látható fény nem mindegyik részét sugározza,hanem csak a cső bevonatára jellemző sávokat.

Harmadszor pedig igenis higanytöltet van mindegyik fénycsőben,még ha nem is tudtál róla.Próbálják ugyan csökkenteni a higany mennyiségét,de ezek lesznek a legrosszabb példányok.A higany tartalmuk miatt gyűjtik minden üzletben őket,de csak a fénycsöveket,mert a sima izzók nem veszélyesek,nincs bennük higany,csak fém,üveg és nemesgáz(argon,kripton,xenon).

Negyedszer pedig 1 méteren belül a kompakt fénycsövek sugárzása meghaladja az egészségügyi határértéket(rádióhullámok).Sokkal erősebb sugárzást bocsátana ki,mint a mobiltelefonok.Nekem is van egy ilen térerőmérőm amivel ezt igazolni lehet.(az 50Hz-es hálózati feszültséget nagyfrekvenciássá alakítják át az elektronikájukkal)

Mielőtt valakit zagyválással vádolsz nézz utána a dolgoknak!

2010. ápr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
34%

.(az 50Hz-es hálózati feszültséget nagyfrekvenciássá alakítják át az elektronikájukkal) Olvasd vissza néhányszor mit írtál. Frekvencia variálása az egyik legnehezebb dolog az elektronikában. ugyanis csak Triak, tirisztor, vagy inverter kapcsolással lehetséges, függően a terheléstől és a fellépő veszteségek jelentőségétől.

Vissza az eredeti problémához.

Mi is az energiatakarékos ízzó? -Kompakt, (cserélhető) fénycsőkapcsolás.

Mi kell hozzá? -Trafó ( ettöl nehéz )

-Kondenzátor ( jelentősége főként a fázisjavításban van, így kevésbé terheli látszólagosan a fogyasztó a hálózatot a felvett meddő teljesítménnyel )

- Gyujtó, (segíti a fénycsőben lévő gőzök gázok ionizációját, a fénycső felvillanását)

Ugye nem kell írnom a milliódolláros kütyüddel mért térerősséget, a trafó idézi elő. Ez esetben mért mágneses térerősségről, és nem mikró, közép, vagy rövid hullámról van szó. Egy szónak is száz a vége, a Kompakt fénycső igaziból egy pindurka neon csöves ( armatúra ) kapcsolás. A fény hullámhosszát (színét) pedig minden dobozon feltüntetik.

2010. ápr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

El vagy maradva egy fél évszázaddal!Ha csak egyet is szétszedtél volna,tudnád mekkora hülyeségeket írtál.Folytótekercs meg fázisjavító kondenzátor nincs a kompakt fénycsőben,soha nem is volt,ilyenek a hagyományos fénycsőarmatúrákban léteztek,léteznek.Több ilyent is javítottam,Pl. vacak OSRAM csőnek az elektronikáját házasítottam össze a jó TUNGSRAM csővel,aminek meg ez a része rossz,stb.

Neonnal valamikor azokat a csöveket töltötték,amiket az özletek felirataihoz használtak,és ezeket többezer voltos trafóról táplálták a hosszuk függvényében.

2010. ápr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Erről semEgészségre ártalmas a kompakt fénycső?


· MTI


| 2009. szeptember 6., vasárnap 08:35


Az energiatakarékos izzók egészségkárosító hatására figyelmeztet a német Épületbiológiai Szövetség.


A rendkívül mérgező higanytartalom mellett nem szabad lebecsülni ezeknek az égőknek az elektromágneses kisugárzását sem - hangzott el egy bonni tájékoztatón. Johannes Schmidt, a Neubeuern Épületbiológiai Intézet munkatársa elmondta, ezek a lámpák túllépik a világszerte a számítógépeknek engedélyezett sugárzási mérték tizenkét-, de akár negyvenszeresét is.


Schmidt hozzátette, a takarékos izzók speciális, villódzó fényének hosszú távú hatásairól egyelőre meglehetősen keveset tudnak. A fény különleges kék tartalma akár stresszreakciókhoz és alvászavarokhoz is vezethet, mivel gátolja a melatonin nevű hormon termelődését. A melatonin felelős az alvásért az emberi szervezetben. A hagyományos égők fényének spektruma ezzel szemben megegyezik a napfényével, így nem okoz alvászavart.


Az épületbiológus alternatívaként a halogénizzókat ajánlja. Ezek úgy néznek ki, mint a normális égők, belsejükben azonban halogéngáz található, hasonlóképpen az autók fényszórójához. Schmidt szerint jelenleg ez az egyetlen megfelelő eszköz a hagyományos égők helyettesítésére

hallottál?

2010. ápr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!