Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi az oka annak, hogy az...

Mi az oka annak, hogy az egyik lámpatestben lekapcsolás után tovább vilódzikk az energiatakarékos izzó?

Figyelt kérdés

az izzót át tettem másik lámpatestbe ott nem látható ez a jelenség,csak egy lámpánál.

Egyébként mostanság meg szaporodtak a háztartási gépeink leégései.szendvicssütő,kenyérsütő,vasaló,ezek mindegyike füstölve adta meg magát.

Ritkán (kb 2-3 hetente)leveri valami a kismegszakítót különösebb ok nélkül,visszanyomom és utána minden a régi,a készülékek újra működnek világítanak,hűt,fűt,zenél....


2010. ápr. 13. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben "világítós" kapcsolót használsz, akkor a kapcsolóba kötött ellenállás okozza ezt.
2010. ápr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne az egész belső hálózatot átvizsgálni (vagy vizsgáltatni) valahol egy rossz kötés lehet, esetleg védőföld szakadás vagy megnövekedett ellenállás a rossz kötés miatt.
2010. ápr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Esetleg nulla szakadás, ami (több fázis esetén) simán tud készülékeket elfüstölni.

Javaslom a villanyszerelőt, mert durva hiba is lehet a háttérben.

2010. ápr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Esetleg szakember is válaszolt?
2010. ápr. 15. 19:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a gond hogy a kapcsoló nem a fázist szakítja meg, hanem a nullát.Így az égő kapja a fázis állandóan,ezért vannak pici fénykisülések.
2010. ápr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szakember vagyok nálam is volt ilyen,mire rájöttem:mint fennt írták:az "élvilágítós" kapcsoló okozta,valamint az "egysarkú" kapcsolónál nem a fázist szakítja meg a kapcsoló,hanem a nullát!
2010. ápr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
él világítós a lámpa kapcsolója magyarán mondva ha le van kapcsolva akkor világit?
2014. szept. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!