Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elvágtam a sövényvágó kábelét,...

Elvágtam a sövényvágó kábelét, leoldott a kismegszakító de az ÉV relé nem. Éreztem egy pillanatra hogy a felső karom lezsibbadt. Most akkor megrázott az áram? Lehet ettől bajom? Jól van az hogy az ÉV relé nem oldott le? Nagyon izgulok.

Figyelt kérdés

2016. szept. 11. 07:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Előfordulhat.

Egy félóráig-óráig ne igyál semmit.

Ha a zsibbadás nem múlik el néhány óra alatt akkor menj orvoshoz.

2016. szept. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem menj orvoshoz mert egyik ismerösömet is megrázta pár percig zsibbadt és nem foglalkozott vele másnap meghalt szívinfarktusba
2016. szept. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
A zsibadás az infarktus vagy agyvérzés előjele. Nem sok van már hátra, szaladj az orvoshoz.
2016. szept. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szirty ***** válasza:

A megszakító túláramra az ÉV relé a föld fele folyó (ált 30mA) áramra old le.


Ha vágáskor fázis-nulla zárlat keletkezett (nem földzárlat) akkor érthető hogy a megszakító leoldott.


Az ÉV relé ellenére megrázhatott, már 20mA áram is ráz ha rajtad folyik keresztül, de annyitól még nem old le.

Az ÉV relé nem fogja megakadályozni hogy megrázzon az áram ez tévhit. Viszont jelentősen növelheti a túlélés esélyeit ha arra kerül sor.

2016. szept. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

akkro úgy értme jól múködik a rendszer elméletileg

illetve akkor olyan szinten nem rázhatott meg az áram hogy abból bajom lehessen?

2016. szept. 11. 11:03
 6/13 anonim ***** válasza:
A relén van teszt gomb, ellenőrizd, hogy rendben működik-e.(havonta kellene tesztelni)
2016. szept. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Millió embert ráz meg az áram, s ezek nem mennek orvoshoz. Viszont, ha jól emlékszem, volt már, aki erre ráfázott. Nem sok, de volt.

Ha nem mész el, legalább egyél aszpirint, meg igyál folyadékot. Azzal a vérrögképződés esélyeit csökkented.

2016. szept. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz azonnal. Ott fognak csinálni egy EKG vizsgálatot, és egy napra befogsz feküdni az intenzív osztályra. (Csa azért mondom, hogy készülj fel. Mentő fog vinni, a mentőben szúrnak egy branült)

24 órán keresztül leszel megfigyelve EKG berendezéssel, és pulzoxi-méterrel.

Ha nincs semmi gond, holnap ilyenkor elengednek.

2016. szept. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2016. szept. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Elmentem mértek vérnyomást,meghallgattak ,se ekg se 24 órás megfigyelés...azután hazajöttem.

Ittam a sok vizet ahogy írtátok :-)

2016. szept. 13. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!