Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy működik a mosógép?...

Pszicho88 kérdése:

Hogy működik a mosógép? Milyen ruhát milyennel mossak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem vicc, tényleg nem tudom sajnos. Pasi vagyok és meg szeretném tanulni ezeket. Fehéret csak fehérrel mossak? Színeset milyennel, feketét milyennel?

Melyiket hány fokon érdemes?

Hány féle por, folyadék kell a mosógép töltőbe?



2016. szept. 15. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy én csinálom jól, de leírom, hogy szoktam. Még sosem ment össze semmi, nem színeződtek el a ruhák stb.

Én mindent együtt mosok, hacsak nincs vmi extra dolog. Pl ha tervben van, hogy napokon belül kimosom a fehér törölközőket, akkor a fehéreket hozzácsapom. 40 fokon mosok, és van egy gyors program a gépemen, fél óra (az előző gépen 35 perc volt), szinte mindig azt használom. Mindketten irodában dolgozunk, igazából nem lesznek koszosak a ruháink, de ha egész nap rajtunk van, azért csak kimossa az ember. A port meg az izzadságot kihozza az is. Ja meg azért sem szoktam különválogatni a dolgokat, mert kettőnknek egyszerűen nincs annyi szennyese, hogy még válogassam is.

Mosószert meg öblítűt szoktak tenni a gépbe. A mosószer lehet folyékony meg por, azt használod, amelyik szimpatikusabb. Oda kell betölteni, amin egy II jel van. Az öblítőnek pedig ilyen virág-féle a jele. Az I az előmosás, a barátom előszeretettel tette de az öblítőt, te ne tedd :) Oda akkor kell mosószert tenni, ha előmosást is beállítasz, olyakor van még egy plusz fázisa a mosásnak, kb mintha beáztatnád előre. Az öblítőre meg a végén van szükség, hogy jó illata legyen a ruháknak.

Voltam eygszer aupair, ott mindent szétválogattunk. Voltak a fehérek, a sötétek (farmer, sötét zokni, meg ténlyeg minden, ami barna-fekete-sötétkék), a piros-lilák, és az egyéb világosak. Egyzer számoltam, 20 nap alatt 17x mostunk, szóval sok szennyesnél van értelme - ha egyedül vagy, sztem pazarlás, bár ismerek olyant, aki 3 ruhadrabbal is elindítja a gépet. Amúgy ez a család pl egyáltalan nem használt öblítőt, szóval úgy is lehet.

90 fokon pl a fehér törölközőket szoktam mosni, és olyankor az előmosó-fakkba teszek fehérítőt (a fehérítős flakonra rá van írva, hogy mikor hova kell tenni, én onnan tudom, szóval nem ördöngösség).

A mosógéphez pedig biztos van egy programtáblázatod, abból ki tudod találni, melyik program lehet jó neked. A centrifuga fordulatszámát is lehet általában állitani, minél nagyobb, annál szárazabbak lesznek a ruhák - én a legkisebbet szoktam kiválasztani, a párom szerint tönkremennek az ingjei, ha gyorsabban centrifugál, nekem pedig mivel foglalmam sincs, így ráhagytam (esetleg ha vki ehhez hozzá tudna szólni....? :))

2016. szept. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mosási baleset kivédésére ajánlom a színfogó kendőt. Akkor együtt lehet mosni több színű holmit is. Általában a 30 fok elég a napi használt ruhákhoz. Ágyneműt és törölközőt 60 fokon.(törölköző öblítéshez ajánlom az almaecetet. Sokkal puhább és nedvszívóbb marad, nem lesz ecetszaga, nem kell félni) A folyékony mosószer praktikusabb, mert a porral előfordul, hogy nem oldódik rendesen és dugulást okozhat. Centrifugálni a ruházatot általában 400-600-on szoktam, nem gyűri annyira a ruhát. A többit 800-1000-en.
2016. szept. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kipróbálom.
2016. szept. 15. 14:22
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha például szakács vagyok és nagyon súlyos retkek vannak a fehér pólómban azt hogy mossam hány fokon és mivel?
2016. szept. 15. 22:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Fehéret nyugodtan moshatsz 90 fokban.(gondolom, pamutpólók, műszálasat legfeljebb 60-ban) Én Clorox-ot használok. Ha makacs folt van, be is kenheted tömény Cloroxxal.
2016. szept. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2016. okt. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!