Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A Beko márkájú hűtőszekrény...

A Beko márkájú hűtőszekrény megbizható?

Figyelt kérdés

Találtam használtan egy ilyen kombinált hűtőt. Most olyan 5-6 éves. Tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy érdemes választás e.

Kitűnő állapotban van, azzal nincs baj.


2010. ápr. 25. 09:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%
Hümm...a Beko alapból egy török holmi, szóval a név nem valami bizalomgerjesztő. Azt sem árt tudni, hogy a nagy háztartási gépek élettartama kb. 7 évben van kitalálva. Az jó, hogy szép állapotban van, de ha egy éven belül megadja magát a motor, vagy a hűtőgáz elszivárog, akkor nincs mit csodálkozni, és majdnem egy hűtő áráért fogják szervizelni.
2010. ápr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze az ártól függ, de nekem alapból nincs gondom a használt cuccokkal. Autót is mindig használtat vettem. A szüleim hűtője meg idősebb mint én, én 33 vagyok. Az automata mosógépet is 20 évesen cserélték ki, de csak mert tőlünk kaptak egy újabbat, ami szebb... :) A mosogatógépüket is használtan vették úgy 3 éve.


Szóval én nem hiszek ebben a 7 éves dologban, mert akkor már miért nem 1 év, mikoris lejár a garancia.


Most hoztam el két hűtőt nagymamám megüresedett házából. Egy fagyasztóláda, ami 87-es, tehát 23 éves, és egy sima hűtő, ami öregebb! Mindkettő jól működik. Azért egy hűtő nem olyan bonyolult szerkezet, hogy hipp-hopp elromoljon.


Szerintem vedd meg.

2010. ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Azért ne keverjük már össze a 30-40 évvel ezelőtt gyártott minőségi termékeket, a most készült török, meg kínai vacakokkal. A piacgazdaság elve, hogy átlag 4 évenként cseréld ki a tartós fogyasztási cikkeidet. A konyhagépek élettartama is eszerint van bekalkulálva. Már régen nincs az, hogy vastag lemezből, többszörös rozsdavédelemmel, és 3 réteg festéssel készülnek. Mivel 25 éve foglalkozom műszaki termékekkel, elég nagy rálátásom van erre. Pont az egyik legnagyobb európai gyártó szakembere mondta, hogy kb. 7 évre vannak belőve. Nyugaton persze ez nem gond, hiszen telik a cserére 4 évente. Keleteurópa meg nem számít ilyen szempontból, nem fogan ide külön tartósabbat gyártani...Tehát egy 6 éves török hűtő igenis rizikófaktor.
2010. ápr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ilyen fagyasztós Bekónk van. Eddig semmi gondunk nincs vele, bár még nincs 6 éves.

Az ártól függ, érdemes e megvenni.

2010. ápr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Igaz hogy törökországban gyártják, de nem török vacak holmi mert amerikai érdekeltségű a tulaj cég.És szerintem az is sokat elárul a minőségéről hogy ma magyarországon csak a beko hűtőkre vállalnak 5 év garanciát(összes többire 2 év)!

Műszaki eladóként én rengeteg beko terméket eladtam már, de panasz még nem volt rá csak pozitív visszajelzés.

2010. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt érdemes megfigyelni, hogy lomtalanításkor nem 7 éves hűtőket dobnak ki... Úgyhogy innen szerintem elég jól lemérhető, hogy mennyi a gépek élettartama. Aki pedig ennél kevesebbet állít róluk, az valahogy érdekelt az új gép eladásában... Mi mással indokolnánk, hogy leginkább 15 éves hűtők vannak az utcára téve?!?


Na mindegy, ez az én véleményem. Én megvenném.


A fogy cikkeket nyugaton nem azért cserélik, mert elromlanak, hanem azért mert van újabb, modernebb, nagyobb, szebb. Ezért is élnek meg sokan abból, hogy nyugaton kilomtalanított tökéletesen működő tartós fogyasztási cikkeket hoznak be.

2010. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
7%
Felőlem azt csinál a kérdező, amit akar, én elmondtam, hogy nem vennék 6 éves török vacakot, akármilyen érdekeltségű is a gyártó. Semmit nem jelent az USA emlegetése. Attól még xar anyagból van. Miden lomot ezzel próbálnak eladni, hogy ilyen, meg amolyan érdekeltségű. Aztán ha tönkremegy, akkor lehet kidobni, mert csak a motor harmincötezer, meg tizenöt a munkadíj. Itthon meg azért 15 éves gépeket dobnak ki, mert 15 éve még nem voltak rogyásig a polcok a török meg kínai vackokkal. Amúgy ha nekem tönkremenne a 4 éves hűtőm, biztosan nem a lomtalanításra várnék, hogy akkor tegyem ki, nem őrizgetném majd' egy évig a sarokban emiatt. Szóval ez nem érv. Én mint kereskedő, bizony sok roggyant Bekoval találkoztam, dolgoztam olyan helyen is, ahol egyszerűen nem voltak hajlandók tartani, annyi volt rá a panasz. A szervizesek meg előre frászt kaptak, ha oda küldtük a vevőt. De mondom: nekem édesmindegy mit csinál a kérdező.
2010. ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
44%

"Én mint kereskedő"


Mondtam, hogy az új eladásában érdekelt a fél... :) Hiába, válság van, minden eszközzel támogatni kell az értékesítést.. Csak ne bújtatnák ezt ilyen "önként segítek, csak hogy neked jó legyen" köntösbe!

2010. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
57%

"nem őrizgetném majd' egy évig a sarokban emiatt. Szóval ez nem érv."


És ennyi erővel nincs létjogosultsága a lomtalanításnak? Mert senki semmit nem őrizget? Háááát, elnézve az utcákat olyankor, azért az emberek mégiscsak őrizgetik. Ha nem a sarokban, akkor a sufniban, a tárolóban, a pincében, az anyósnál... Szóval talán mégis érv.

2010. ápr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%

""Én mint kereskedő"


Mondtam, hogy az új eladásában érdekelt a fél... :) Hiába, válság van, minden eszközzel támogatni kell az értékesítést.. Csak ne bújtatnák ezt ilyen "önként segítek, csak hogy neked jó legyen" köntösbe!"


Csillagvirágom, ne beszélj már hülyeségeket jó? Nem vagyok a szakmában jelen pillanatban, lexarom, hogy mi a véleményed. Nekem nem lesz se jobb, se rosszabb, ha nem veszi meg, sőt, felőlem vehet naponta használtat. Nekem volt egy véleményem, te meg gyanusítgatsz, meg okoskodsz. Na akkor: a Zanussi tűzhelyeket hol gyártják? Magyar? Olasz? Vagy netán román? Ha már az USA érdekeltséggel dicséritek a Beko szutykot...

2010. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!