Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tudom hülye kérdés, de alapese...

Tudom hülye kérdés, de alapesetben körbe kéne forognia a dobnak, ha nem jár a gép? Mivel szeretném beüzemelni, viszont nem forog a dob (a dobféket kivettük) és nem lenne jó, ha leégne a motor. Esetleg meg kéne zsírozni?

Figyelt kérdés
Van egy Samsung elöltöltős mosógépem, ami 2 évet állt. Úgy kaptam a szüleimtől. Szeretném beüzemelni, viszont nem forog a dob (a dobféket kivettük) és nem lenne jó, ha leégne a motor. Esetleg meg kéne zsírozni? De ha valaki tud Nyíregyházán jó mosógépszerelőt az is jó :D
2016. okt. 11. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Forognia kéne, még akkor is ha bennemaradnak a csavarok.(Én egyszer elfelejtettem kivenni,úgy mostam két hétig mire észbe kaptam.Kicsit hangos volt de nem tette tönkre.Utána még 5 évig működött.)
2016. okt. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2016. okt. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"nem forog a dob (a dobféket kivettük)"

Az nem dobfék, hanem szállításbiztosító.

Mert olyan nincs, és nem is lenne sok értelme, hiszen akkor az üstön lenne egy-egy lyuk, amin átmegy a csavar a dobig. És a csavar nélkül meg kifolyna a víz.

Az egyébként rugóra függesztett részt, az üstöt rögzíti. Ugyanis a mosógép nem tehetrautó platóra lett tervezve, az üst szerelvények simán leszakadnak amikor egy fekvőrendőrnél nem lassít a sofőr.

https://www.youtube.com/watch?v=gN6Za5iNgHU

Szóval ne aggódj, szimplán megsérülhetett a szimering, és egy kis vizet kapott tőle a csapágy, ami 2 év alatt ügyesen begyógyult.

Az esetleg meg kéne zsírozni dolog itt nem segít, inkább az esetleg nem kellene csapágyat és szimeringet cserélni helyénvalóbb lenne.

2016. okt. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!