Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A és B engergia osztályú...

A és B engergia osztályú mosó-szárítógép között konkrétan mennyi különbség van?

Figyelt kérdés
Kb mennyivel lesz nagyobb a villanyszámla, ha B-osztályú van? Tudom ezt így nem lehet pontosan megmondnai, de mégis. 5 ezer? 10 ezer? Vagy nem számottevő?
2016. okt. 16. 09:36
 1/6 Szirty ***** válasza:
2016. okt. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én ezekből nem értek semmit...
2016. okt. 16. 10:42
 3/6 Szirty ***** válasza:

Pedig úgy a szádba rágja, hogy én szégyelltem magam a link miatt.

Még egy éves rezsiköltség becslés is van ott...

2016. okt. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz egy kb összeget mondani (amit kérdeztem), akkor azt jelenti, hogy neked sem éppen olyan tiszta :) Csak egy linkeket bedobni és okoskodni könnyű.
2016. okt. 16. 11:11
 5/6 Szirty ***** válasza:

Most ezt írtad:

"Ha nem tudsz egy kb összeget mondani (amit kérdeztem), akkor azt jelenti, hogy neked sem éppen olyan tiszta"


Korábban meg ezt:


"Tudom ezt így nem lehet pontosan megmondani"


Nos akkor lehet összeget mondani, vagy nem lehet?

Már csak azért sem lehet, mert nem írtad le a készüléked fogyasztását.

Az osztályok ugyanis nem konkrét teljesítmény igény (fogyasztás) különbségek forintban vagy kWh-ban kifejezve, hanem ezek egymáshoz viszonyított arányát jelenti (éves, azaz átlagos viszonylatban).

De ez szépen le volt írva részletesen, ha akartad volna elolvastad volna.


Idézek az egyik linken található szövegből:

"Többletfogyasztás az A energiaosztályhoz képest:

Hűtőgép: 30%

Mosógép: 23,5%!


A válasz a kérdésedre tehát kb 23,5%.

Hogy ez hány forint? Hát ki tudja? Én biztosan nem,, mert fogalmam sincs mennyi a géped fogyasztása, az energia osztály ugyanis százalékos eltéréseket fogalmaz meg nem forintokat és kilowattórákat. Így alkalmazható 10W-ot fogyasztó kompakt fénycsőre és 2000W-os olajradiátorra ugyanaz a "képlet".


Ez van...

2016. okt. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyan, nem érted. A kérdező azt akarja tudni, hogy konkrétan kábé mennyivel lesz nagyobb a fogyasztása, úgy hogy nem lehet pontosan megmondani, de mégis na.


Tegyük fel, hogy a B osztályos géped 2000 W-os és napi 2 órát megy, akkor 4 kWh-t fogyaszt, ez napi 160 Ft, ha 40 Ft/kWh-val számolunk. Egy hónap alatt 4800 Ft.

Az A osztályos géped fogyasztása 2000/1.235 = 1620 W körül lesz. Tehát a végösszeg 4800/1.235 = 3885 Ft

Tehát az adott feltételezések mellett durván havi ezer forinttal lesz nagyobb a villanyszámla B esetén. De ha kevesebbet használod, nyilván nem lesz ekkora különbség.

Ha több adatot megadtál volna, lehetett volna pontosabb választ is adni...

2016. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!