Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Minek lehet enyhe túlmelegedet...

Minek lehet enyhe túlmelegedett vezeték szaga, amikor centrifugálni gyorsít a mosógép?

Figyelt kérdés
2016. okt. 22. 18:37
 1/9 Szirty ***** válasza:
Hm.... Túlmelegedett vezetéknek?
2016. okt. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azért gyanús, hogy csak abban a pillanatban, pár pillanatig érezhető a szag... És nem tudom, égett vezeték szag-e.

Nagyon enyhén bakelitszag és közepesen "új szag" keveréke.

2016. okt. 22. 22:16
 3/9 Szirty ***** válasza:
Jó de ennyire szubjektív és ennyire bizonytalan "adatokból" kiindulva őszintén milyen válaszra számítasz?
2016. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ennél többet sajnos nen tudok írni. :/
2016. okt. 23. 20:47
 5/9 K...László ***** válasza:
Megcsúszik a szíj, és felforrósodik! Ha a motor füstölne, az nem hagyná abba, amikor már felgyorsult.
2016. okt. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kanderanszky György válasza:

Motor kérdése. Indításkor megnő az áramfelvétel, emiatt valami felmelegszik, majd a fordulatszám beállásakor lehűl.

Aszinkron motoros gépnél ezt símán el tudom képzelni. Tekercs, tekercsbevezetők, programtárcsában valamelyik érintkező, illetve ezek vezetékei, netán félvezetős elektronikánál a nyomtatott áramköri panelen vezetékszakasz, vagy félvezető alkatrész...


Nálam viszont pár hete a motor üzemi kondija döglődött, annak is ilyen szaga volt, mikor kiköpte a belét és a fázisra kötött alufólia-szerpentin egy közepes pukkanás kíséretében sötétre lámpázta az egész házat... Jó kínai motorkondik, Istenem...


Szíj csúszása esetén inkább kicsit égett gumiszag, (kocsikerék féknyom-szag) volna szerintem, de persze sokminden okozhat ilyet...

2016. okt. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm!

Akkor le fog égni benne valami?

Szabad használni, amíg ki nem leheli a lelkét, vagy veszélyes: zárlat, füst, tűz?


10-11 éves készülék, már több nyűgje is van

2016. okt. 27. 20:59
 8/9 Kanderanszky György válasza:

Valami nem rendeltetésszerűt a szag mindenképp jelez, ami korábban nem volt. Kár lenne ráhagyni, esetleg megelőzhetsz egy komolyabb hibát. Pl. egyik cimbinek 30 éves a masinája. Abban a víz szivárgott bele a program kapcsolójába és kezdte szenesíteni a bakelit tárcsát, amin az érintkezők voltak. Annak is hasonló szaga van, de ott nemcsak felpörgésből jelentkezett a bibi, hanem bizonyos mosási szakaszokban konzekvensen, ahogy a szenesedett részhez ért a tárcsa. Belenézett, kikapargatta, megreszelgette és azóta is mos vele. - ennek kb. 6 éve. Ennyivel jobb egy régi mosógép a "maiaknál". (=2000 utáninál)


Szóval én szétkapnám és körbevizslatnám, mi a bánat szaglik benne. Vagy ha nem értek hozzá, akkor szerelőt hívnék minél hamarabb. Lehet, csak meglazult egy csúszósaru a drót végén, amit meg kell kicsit fogóval nyomni és kész - ki tudja...

2016. okt. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerelő már volt, amikor a szagot még nem észleltem.



10 éves, digitális, vezérlőpaneles gép, általában ugrál, néha hibaüzenetet ad, van ez a szag, a pamut programon kívül meg-megakad a dob és zúg a motor...


Nyugdíjas kori betegségei vannak már ennek a mosógépnek.

2016. okt. 28. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!