Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Leszakadt a mosógép dobja...

Leszakadt a mosógép dobja vagy mi lehet a baj? Nem centrifugál ki a gép. Ide-oda verődik, szinte kiüti az oldalát. A mosás résznél, vagy öblítésnél, mikor forog, nincs baj.

Figyelt kérdés

5,5éves whirlpool AWOE 8559 tipus

2 nappal korábban 2x mostam át 95 fokon centrifuga nélkül trisóval, mert kis fekete szutykok maradtak már a ruhákon.

Mai napon mostam egy ágytakarót nagyméretű programmal, majd 4-5 pulcsit vegyes programmal. Az 1. mosásnál az elején jó fél órát viszonylag hangosan volt ilyen karcolódás szerű hang, de a mosás végére elmúlt. Köv mosásnál semmi eltérés. A 3. körnél (1hálóing,1törölköző, pár bugyi, zokni) viszont a centrifugálást már nem csinálta. Próbált felpörögni, de ahogy gyorsult volna, még a gép is elmászott, annyira verte az oldalának a dobot. Fél órát néztem, mindig ez volt.

Szűrő és lefolyó tiszta.

Hibaüzenetet nem ír.

Elindítottam a 15 percest és csak az öblít+centrifugálást is, de ugyanezt csinálja.



2016. nov. 13. 01:06
 1/4 TR75 ***** válasza:

Ha a dob valami miatt nincs egyensúlyben, a gép nem centrifugázik.

Lehet olyan is, hogy a dob felfüggesztése adja meg magát (rugalmasan van felfüggesztve, pont azért, hogy ne járja körbe a házat mosás közben).

Amúgy itt érdemes szétnézni és kérdezni:

[link]

2016. nov. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi
2016. nov. 13. 08:00
 3/4 Zzzoli ***** válasza:

Whirlpool betegség, a dobot egy aluöntvény tartja amit megeszik a kemémy víz. Lehet hozzá javító készletet kapni.

Én is ugyanígy jártam régebben, megvettem a javítószettet, azóta tartja.

Eredetileg szegecselve van ha jól emlékszem, a szettben meg kis rozsdamentes csavarok voltak, azokkal kell vigyázni, mert ha hosszúra hagyod belekaricstolt a műanyag házába a dobnak.

2016. nov. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi
2016. nov. 13. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!