Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elnett ENSH 80 Bojler fogyaszt...

Elnett ENSH 80 Bojler fogyasztás lehet havi 240 Kw?

Figyelt kérdés
Ketten használjuk viszonylag keveset. Legálisan van bekötve.A víz fogyasztásunk 8m3 havonta. 240kw havonta lehet?
2017. jan. 5. 22:36
 1/1 anonim ***** válasza:

raguglizol a neten, primitiv matematika.

masik bojlert neztem de mivel az elv ugyanaz a parameter is az lesz


45 fok emelkedés 2.5 óra

áramfelvétel 1800w

tehat 1.8x2.5= 4.5 kw 80 liter 45 fokos emelése..

vehetünk 5 kw ot mert nem 50re szoktak a bojlert állitani, tél van 5 fokos viz jön be kb.


tudjuk hogy 80 liter 5 kw


Innentől tudjuk ez 48 felfűtést jelent.


Ha naponta 1x kiürítitek, akkor ugye sok.

Ha reggel este használjátok akkor a megfelelő, és a kevés jelzővel lehet illetni.


Másik megközelítés:


Feltételezem ha 8000 liter elmegy egy hónapban 2 főre, akkor napi 2x pancsolás van, mert napi 266 liter vizet elhasználtok, 6 liter egy wc, ebből legyen 10 az 60 még mindig 200 liter elmegy valahova, ivás mosogatás és fürdés és ruha mosás. Ruha mosás 15 liter, 190 liter még mindig..

Szomjasok ennyire csak nem vagytok tehát marad, hogy 190 liter vizet elpattintatok aminek 70%a meleg, a többi hideg, hisz keveritek a hideget a meleggel tehát 133 litert.


80 liternél 5 kw, tudjuk az első elméletből

80x1.66 = 132.8

tehát

5x1.66 = 8.3


8.3 x 30 nap = 249 kw


240 volt az érték, én 249et számoltam.


Nos 2 irányból megközelítve is reális lehet, egy dolog nem stimmel, az, hogy keveset használjátok.


Konkluzió:

Vagy csal a vízmérő és nem használtok el 8000 litert és akkor tiszta vizkő a bojler.

Vagy nem fedi a valóságot a kevés használat.


Ettől függetlenül a bojlert 2 évente ILLIK kipucolni, ezzel javítani lehet a hatásfokon.

2017. jan. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!